Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2014, 13:00

autor: luckie

Wieści ze świata (League of Legends, Watch_Dogs, Xbox One) 11/9/14

Dziś piszemy m.in. o nowym trybie rozgrywki w League of Legends, dacie premiery Watch_Dogs na Wii U oraz słabej sprzedaży Xbox One w Japonii. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do godziny 19:00 w piątek, 12.09):

 1. Castlevania: Lords of Shadow 2 Digital Bundle – obniżka 50% – 14,99 euro (ok. 63 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek, 12.09):

 1. The Incredible Adventures of Van Helsing Franchise Pack – obniżka 50% – 16,49 euro (ok. 69 zł), WWW
 2. The Banner Saga – obniżka 50% – 9,99 euro (ok. 42 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 15.09) – obniżka cen 85 tytułów, WWW

League of Legends

League of Legends doczekało się nowego trybu rozgrywki, nazwanego po polsku Wyniesienie (Ascension). Zmagają się w nim dwie drużyny po pięciu graczy. Główną atrakcję stanowi tu komputerowy przeciwnik, umieszczony w centrum mapy – Xareth, Pradawny Wyniesiony. Gracz, któremu uda się go zabić, sam zyskuje tytuł Wyniesionego, dzięki czemu staje się silniejszy i zdobywa punkty (potrzebne drużynie do zwycięstwa) dwa razy szybciej. Gdy taki osobnik polegnie, Xareth ponownie się odradza, a rywalizacja o status „VIP-a” zaczyna się na nowo. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie na w tym miejscu. Poniżej znajdziecie oficjalny fragment rozgrywki:

Watch_Dogs

Watch_Dogs w wersji na Wii U ukaże się w Europie 21 listopada 2014 roku. Wydanie na konsolę firmy Nintendo pozwoli wyświetlić mapę wirtualnego Chicago na ekranie GamePada, co sprawi, że grający na tej platformie sprzętowej będą mieli nieco ułatwione rozeznanie w terenie. Możliwe też będzie prowadzenie zabawy z dala od telewizora, dzięki funkcji Off-TV Play. Producentem omawianej wersji tegorocznego hitu od firmy Ubisoft jest studio Ubisoft Bucharest, współpracujące z oryginalnymi deweloperami z Montrealu.

Xbox One

Xbox One ma za sobą bardzo słaby start na rynku japońskim. W pierwszym tygodniu obecności w Japonii (dane z czterech dni) nowa konsola firmy Microsoft znalazła zaledwie 23 562 nabywców, jak donosi serwis Famitsu. Tym samym XONE zaliczył w Kraju Kwitnącej Wiśni najgorszy debiut ostatnich lat w swojej kategorii. Dla porównania, w ciągu dwóch dni od premiery Wii U Japończycy kupili urządzenie firmy Nintendo około 308 tysięcy razy, a PlayStation 4, w analogicznym okresie, 322 tysiące. Lepiej poradził sobie nawet Xbox 360, któremu udało się sprzedać 62 tysięcy egzemplarzy przez dwa pierwsze dni w Japonii.

Nintendo 3DS XL

Firma Nintendo ogłosiła plany wydania trzech limitowanych edycji konsoli 3DS XL: Super Smash Bros. Edition, NES Edition oraz Persona Q Edition. Zadebiutują one w Ameryce Północnej kolejno: 19 września (wersja Super Smash Bros. trafi również do Europy 3 października), 10 października i 25 listopada, w cenie 199,99 dolarów każdy. Od standardowego wydania różnić się będą one jedynie wyglądem.

Nowe, limitowane wydania konsoli Nintendo 3DS XL - Wieści ze świata (League of Legends, Watch_Dogs, Xbox One) 11/9/14 - wiadomość - 2014-09-11
Nowe, limitowane wydania konsoli Nintendo 3DS XL

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Neverending Nightmares
 2. Alone With You
 3. Transverse
 4. Dungeons 2
 5. NBA 2K15
 6. Resident Evil: Revelations 2

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. League of Legends Wyniesienie - zwiastun rozgrywki (PL)
 2. Środziemie: Cień Mordoru dziennik dewelopera - nagrania do gry (PL)
 3. Elite: Dangerous reklama telewizyjna
 4. FIFA 15 Cieszynki (PL)
 5. Jenny LeClue Kickstarter trailer
 6. Resident Evil: Revelations 2 trailer
 7. Alone With You trailer
 8. Battle Academy 2 zwiastun rozgrywki
 9. MX vs. ATV Supercross gameplay
 10. Dungeons 2 trailer
 11. Assassin's Creed: Unity misja typu Heist w trybie kooperacji (PL)
 12. Twierdza: Krzyżowiec II Poznaj Wilka (PL)