Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Transverse (PC)
OkładkaTransverse (PC)

Transverse PC

Utrzymana w klimatach science-fiction gra MMORPG, kładąca szczególny nacisk na pełną swobodę rozgrywki. Za jej powstanie odpowiada znana m.in. z MechWarrior Online ekipa Piranha Games.

RPG | science fiction | ekonomiczne | MMORPG | symulator kosmiczny | kosmiczne | statki kosmiczne | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Transverse Premiera PC

anulowana

producent: Piranha Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Transverse to osadzone w klimatach science fiction MMORPG, stawiające na swobodę rozgrywki. Tytuł został sfinansowany metodą społecznościową, a zrealizowało go studio Piranha Games, twórcy MechWarrior Online.

Transverse przenosi nas w czasie i przestrzeni do roku 2315, kiedy to ludzkość zabrała się za eksplorację odległych terenów kosmosu leżących poza Układem Słonecznym. Stało się to możliwe głównie dzięki technologii pozwalającej na pokonanie barier śmierci – zaczęto tworzyć syntetyczne ciała, pomiędzy którymi ludzie mogą przenosić swoją świadomość. Proces ten ma jednak niebezpieczne skutki uboczne, gdyż podczas takiej „przesiadki” fragmenty osobowości śmiałka mogą zostać od niego oderwane. Rzecz jasna nie wszyscy poparli transhumanizm, w związku z czym ukształtowały się cztery wrogie frakcje: Puresect, Neostate Alliance, Exceedant States oraz Eriscent.

Gracze wcielają się pilotów statków kosmicznych, przemierzających galaktykę w poszukiwaniu swojego miejsca we wszechświecie. Zamieszkują oni obszar znany jako Fringe, gdzie z dala od wpływów Republiki Układu Słonecznego (Sol Republic) mogą wspólnymi siłami tworzyć własne kolonie i odkrywać nowe, niezbadane terytoria. Co ciekawe, świat gry kształtują sami gracze, odgrywając role zazwyczaj pełnione przez postaci niezależne. W Transverse nie spotkamy tzw. NPC-ów. Zamiast tego gracze mają do wyboru kilka profesji (m.in. górnik, handlarz, łowca nagród, naukowiec czy odkrywca) oraz ich nielegalne odpowiedniki (pirat, przemytnik, zabójca, szpieg itd.). Rozwój polega na wybraniu odpowiednich specjalizacji z czterech kategorii: Ogólne, Walka, Przemysł oraz Nauka, a następnie wykonywaniu czynności z nimi związanych. Ponadto da się zakładać własne biznesy, budować i modyfikować statki kosmiczne, a nawet tworzyć odrębne organizacje, które następnie będą zlecać zadania innym uczestnikom zabawy. Jak na produkcję typu MMO przystało, w świecie gry przebywają ze sobą tysiące graczy, współpracując lub wzajemnie się zwalczając.

Stworzenie dużego, szczegółowego świata, w którym spotkać się ze sobą mogą ludzie z całego świata, było możliwe dzięki wykorzystaniu technologii Unreal Engine 4. Powstała ona właśnie z myślą o wieloosobowych produkcjach, a ponadto pozwala wygenerować bardzo realistyczną grafikę.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6.3 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Transverse: Odpowiednia dla każdego wieku.