Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Transverse (PC)

Transverse PC

Utrzymana w klimatach science-fiction gra MMORPG, kładąca szczególny nacisk na pełną swobodę rozgrywki. Za jej powstanie odpowiada znana m.in. z MechWarrior Online ekipa Piranha Games.

RPG | science fiction | ekonomiczne | MMORPG | symulator kosmiczny | kosmiczne | statki kosmiczne | MMO

PC Windows
Okładka Transverse (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Transverse to osadzone w klimatach science fiction MMORPG, stawiające na swobodę rozgrywki. Tytuł został sfinansowany metodą społecznościową, a zrealizowało go studio Piranha Games, twórcy MechWarrior Online.

Transverse przenosi nas w czasie i przestrzeni do roku 2315, kiedy to ludzkość zabrała się za eksplorację odległych terenów kosmosu leżących poza Układem Słonecznym. Stało się to możliwe głównie dzięki technologii pozwalającej na pokonanie barier śmierci – zaczęto tworzyć syntetyczne ciała, pomiędzy którymi ludzie mogą przenosić swoją świadomość. Proces ten ma jednak niebezpieczne skutki uboczne, gdyż podczas takiej „przesiadki” fragmenty osobowości śmiałka mogą zostać od niego oderwane. Rzecz jasna nie wszyscy poparli transhumanizm, w związku z czym ukształtowały się cztery wrogie frakcje: Puresect, Neostate Alliance, Exceedant States oraz Eriscent.

Gracze wcielają się pilotów statków kosmicznych, przemierzających galaktykę w poszukiwaniu swojego miejsca we wszechświecie. Zamieszkują oni obszar znany jako Fringe, gdzie z dala od wpływów Republiki Układu Słonecznego (Sol Republic) mogą wspólnymi siłami tworzyć własne kolonie i odkrywać nowe, niezbadane terytoria. Co ciekawe, świat gry kształtują sami gracze, odgrywając role zazwyczaj pełnione przez postaci niezależne. W Transverse nie spotkamy tzw. NPC-ów. Zamiast tego gracze mają do wyboru kilka profesji (m.in. górnik, handlarz, łowca nagród, naukowiec czy odkrywca) oraz ich nielegalne odpowiedniki (pirat, przemytnik, zabójca, szpieg itd.). Rozwój polega na wybraniu odpowiednich specjalizacji z czterech kategorii: Ogólne, Walka, Przemysł oraz Nauka, a następnie wykonywaniu czynności z nimi związanych. Ponadto da się zakładać własne biznesy, budować i modyfikować statki kosmiczne, a nawet tworzyć odrębne organizacje, które następnie będą zlecać zadania innym uczestnikom zabawy. Jak na produkcję typu MMO przystało, w świecie gry przebywają ze sobą tysiące graczy, współpracując lub wzajemnie się zwalczając.

Stworzenie dużego, szczegółowego świata, w którym spotkać się ze sobą mogą ludzie z całego świata, było możliwe dzięki wykorzystaniu technologii Unreal Engine 4. Powstała ona właśnie z myślą o wieloosobowych produkcjach, a ponadto pozwala wygenerować bardzo realistyczną grafikę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.3 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Transverse

odpowiednia dla każdego wieku

Transverse – anulowano zbiórkę pieniędzy
Transverse – anulowano zbiórkę pieniędzy

wiadomość3 października 2014

Studio Piranha Games anulowało zbiórkę pieniędzy na grę Transverse. Jako powód podano brak dostatecznego zainteresowania projektem ze strony graczy i niemożność jego zrealizowania przez crowdfunding. Twórcy stwierdzili, że tytuł schodzi teraz „za kurtynę”, i wyrazili nadzieję, że kiedyś uda im się go dokończyć.

Piranha Games ma prawa do marki Wing Commander
Piranha Games ma prawa do marki Wing Commander

wiadomość11 września 2014

Zbiórka na kosmiczne MMO Transverse idzie na razie słabo, wiec twórcy postanowili spróbować rozwiać wątpliwości graczy. Odniesiono się do obecnego stanu MechWarrior Online oraz zdradzono, że studio Piranha Bytes posiada licencję na markę Wing Commander, ale postanowiło jej nie wykorzystać przy swoim nowym projekcie.

Transverse – konkurencja dla Elite i Star Citizen od twórców MechWarrior Online
Transverse – konkurencja dla Elite i Star Citizen od twórców MechWarrior Online

wiadomość10 września 2014

Twórcy MechWarrior Online wyjawili pierwsze konkrety na temat Transverse – ambitnego MMORPG-a science-fiction, w którym role NPC-ów przejmą gracze. Właśnie ruszyła zbiórka społecznościową na rzecz gry mogącej śmiało konkurować ze Star Citizen.

A Universe To Explore – MMO od twórców MechWarrior Online
A Universe To Explore – MMO od twórców MechWarrior Online

wiadomość9 września 2014

Studio Piranha Games, twórcy sieciowej gry free-to-play MechWarrior Online, otworzyli stronę A Universe To Explore. Dowiadujemy się z niej, że dziś wieczorem deweloper ujawni swoją nową produkcję, będącą kosmicznym MMO.