Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka X3 Terran Conflict (PC)

X3 Konflikt Terrański PC

X3 Terran Conflict

X3: Terran Conflict to kolejna odsłona znanej serii space-simów, czyli symulatorów, których akcja rozgrywana jest w odległej przyszłości, a zadaniem gracza staje się szeroko pojęta eksploracja przestrzeni kosmicznej.

Symulacje | science fiction | symulator kosmiczny | kosmiczne

PC Windows
Okładka X3 Terran Conflict (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17października2008

30kwietnia2009

pudełko PL

X3: Terran Conflict to kolejna odsłona znanej serii space-simów, czyli symulatorów, których akcja rozgrywana jest w odległej przyszłości, a zadaniem gracza staje się szeroko pojęta eksploracja przestrzeni kosmicznej. Za przygotowanie gry ponownie odpowiedzialne jest niemieckie studio developerskie Egosoft.

Opisywany produkt stanowi kulminacyjną część zapoczątkowanej w 2000 roku trylogii. Przemawia za tym między innymi to, iż akcja Terran Conflict skupia się na wydarzeniach rozgrywanych w Układzie Słonecznym, a konkretnie na zmianach, którymi na przełomie tysiącleci dotknięta została Ziemia. Gracz rozpoczyna zabawę wybierając jeden z dostępnych scenariuszy początkowych, oferujących możliwość wcielenia się w rozmaite postacie. Poszczególne scenariusze oznaczają start w innym miejscu wszechświata oraz inne początkowe zasoby, statek, czy pomniejsze dodatkowe misje. Kolejne postępy gracza w głównych wątkach fabularnych obrazowane są zarówno za pośrednictwem filmików, jak i krótkich scenek z rozmowy.

Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon serii, gracz dysponuje bardzo dużą swobodą działania. Przystępuje się między innymi do zlecanych przez dowództwo oraz otrzymywanych od NPC-ów zadań, których liczebność w porównaniu z poprzednimi tytułami tego cyklu została zdecydowanie zwiększona. Zajmować się też można jednak wykonywaniem wielu innymi czynności. Mogą to być między innymi działania o podłożu ekonomicznym, polegające na transporcie, wydobyciu surowców, a nawet konstruowaniu własnych fabryk i stacji kosmicznych. Producent zadbał tu naturalnie o zaawansowany model ekonomiczny, uwzględniający między innymi dynamicznie zmieniające się współczynniki popytu i podaży.

Istotne zmiany objęły jakość zastosowanej grafiki, którą dopasowano do współczesnych standardów. Poprawiono przede wszystkim wygląd statków kosmicznych, a ponadto dodano kilka nieznanych dotąd modeli, reprezentujących między innymi frakcje Argon i Terran. Ponadto dodanych zostało wiele nowych rodzajów broni. Zmiany objęły również wygląd odwiedzanych w trakcie gry stacji kosmicznych oraz badanego wszechświata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 551 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do X3 Konflikt Terrański

Klasyfikacja PEGI X3 Konflikt Terrański

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe X3 Konflikt Terrański

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows 98 SE/Me/2000/XP SP2/Vista SP1
X3 Konflikt Terrański - recenzja gry
X3 Konflikt Terrański - recenzja gry

Recenzja 29 października 2008, 08:42

Możliwości rozwoju naszej kariery jest naturalnie multum. W tym objawia się też wspomniane piękno tego produktu. Podstawowym rozwiązaniem jest podążanie za którymś z głównych wątków fabularnych, złożonych z różnej liczby misji. Poza tym każdy z około dwustu sektorów oferuje losowo generowane zadania w kilkudziesięciu typach, podzielonych na cztery grupy (myślenie, walka, handel, budowanie). Możemy więc dostarczać potrzebne dobra, bronić stacji, zabijać, budować obiekty na zlecenie, transportować ludzi – wachlarz jest bogaty, chociaż losowe misje dość szybko zaczynają się powtarzać.