Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PC
Okładka Dungeons II (PS4)

Dungeons II

Pełnoprawna kontynuacja oryginalnej strategii z 2011 roku, inspirowanej kultowym Dungeon Keeperem firmy Bullfrog. W grze studia Realmforge wcielamy się ponownie w postać mrocznego lorda władającego podziemnymi lochami.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | RTS | multiplayer

Okładka Dungeons II (PS4)

producent: Realmforge Studios

wydawca: Kalypso Media

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

24kwi2015

PC

24maj2016

PS4

Dungeons 2 to strategia czasu rzeczywistego na PC i PS4 z rozbudowanymi elementami ekonomicznymi. Grę opracowało studio Realmforge, czyli ten sam zespół, który wyprodukował pierwowzór oraz Dungeons: The Dark Lord.

Ponownie wcielamy się w mrocznego lorda władającego potężnymi lochami w standardowym uniwersum fantasy. Jego zadaniem jest rozbudowa podziemnego imperium, zorganizowanie w jego ramach zdrowej gospodarki oraz werbowanie i szkolenie coraz potężniejszych potworów. Jednak tym razem jego ambicje sięgają dalej niż jedynie obrona własnych włości - chce także podbić znajdujące się na powierzchni tereny należące do ludzi.

Dzięki takiemu rozwiązaniu rozgrywka podzielona została na dwie płaszczyzny. W podziemiach otrzymujemy typową strategię ekonomiczną, gdzie gromadzimy surowce, budujemy rozmaite pomieszczenia, prowadzimy badania nad nowymi technologiami i tresujemy potwory. Co pewien czas zmuszeni zostajemy także do odparcia inwazji szlachetnych bohaterów. Natomiast gdy wyjdziemy na powierzchnię, rozgrywka przeobraża się w taktycznego RTS-a. Obejmujemy wtedy dowództwo nad armiami potworów i za ich pomocą atakujemy ludzkie miasta, aby je złupić, a następnie obrócić w ruinę. Ponadto dzięki opcji nazwanej wdzięcznie „Ręką Terroru” otrzymujemy pełną kontrolę nad pojedynczymi jednostkami podczas potyczek.

Gra oferuje obszerną kampanię fabularną oraz rozgrywki wieloosobowe dla maksymalnie czterech osób w ramach kilku trybów multiplayer przez Internet lub LAN. Wszystko to ukazane zostało w mocno humorystycznej konwencji, naśmiewającej się z oklepanych schematów gatunku fantasy oraz współczesnych seriali telewizyjnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Gry podobne do Dungeons II

Klasyfikacja PEGI Dungeons II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Dungeons II

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core 2 Duo 3 GHz/AMD Athlon 64 X2 3 GHz , 3 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 440/ Radeon HD 7750 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows Vista(SP2)
  • Zalecane: Intel Core 2 Quad 3.2 GHz/AMD FX-4300 3.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650/Radeon R7 265 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7(SP1) 64-bit
Recenzja gry Dungeons II - z podziemi na powierzchnię
Recenzja gry Dungeons II - z podziemi na powierzchnię

Recenzja 27 kwietnia 2015, 11:35

Rzecz jasna w tej beczce miodu musiała znaleźć się łyżka dziegciu i tą niewątpliwie okazują się momentami uciążliwe rozwiązania, które w zamyśle twórców miały zapewne nieco utrudnić zabawę, a w praktyce często ją dość mocno uprzykrzają. Jak dla mnie przesadą jest częstotliwość, z jaką nasi podwładni (oraz sam pan lochów) otrzymują wypłaty ze skarbca – w przypadku posiadania w podziemiach ekipy kilkunastu potworków skarbiec dosłownie w jednym momencie łupiony jest z większości zgromadzonych zapasów, co solidnie komplikuje nie tylko tworzenie kolejnych jednostek, ale i wynajdowanie nowych technologii. Można by też troszeczkę ponarzekać na częste strajki, które występują z równie wysoką regularnością – owszem, takich delikwentów da się bardzo szybko zagonić do pracy, jednak czasem trzeba poświęcić temu dłuższą chwilę. Niezbyt wiele atrakcji zaserwowano zarówno w trybie skirmish, jak i multiplayer – zestaw kilku map nie okazuje się zbyt imponujący, ale autorzy obiecują, że bonusowa zawartość będzie sukcesywnie dodawana do gry.

PC
PS4