Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2014, 11:30

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Dungeons 2

Firma Kalypso Media zapowiedziała grę Dungeons 2, czyli kontynuację strategii fantasy sprzed trzech lat. Tym razem oprócz zarządzania podziemiami zajmiemy się również przeprowadzeniem inwazji na znajdujące się na powierzchni miasta ludzkie.

Firma Kalypso Media kontynuuje ujawnianie nowych projektów przed rozpoczęciem tegorocznej edycji targów Gamescom. Wczoraj zapowiedziano Crookz, a dzisiaj firma poinformowała, że trwają prace nad grą Dungeons 2, czyli kontynuacją strategii fantasy z 2011 roku. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i odpowiada za nią studio Realmforge, czyli ten sam zespół, który opracował pierwowzór oraz Dungeons: The Dark Lord. Premiera nastąpi w przyszłym roku, w wersjach na systemy operacyjne Windows, OSX i Linux. Pierwsza część spotkała się z dosyć mieszanymi odczuciami, więc pozostaje nadzieja, że tym razem twórcy poradzą sobie lepiej. Są na to spore szanse, gdyż projekt wydaje się być znacznie bardziej ambitny niż wcześniejsze odsłony marki.

W Dungeons 2 ponownie wcielimy się w mrocznego lorda władającego potężnymi lochami. Jego zadaniem będzie rozbudowa podziemnego imperium, zorganizowanie w jego ramach zdrowej gospodarki oraz werbowanie i szkolenie coraz potężniejszych potworów. Tym razem jednak jego ambicje mają sięgać dalej i spróbuje także podbić znajdujące się na powierzchni tereny należące do ludzi.

Dzięki takiemu rozwiązaniu rozgrywka podzielona zostanie na dwie płaszczyzny. W podziemiach otrzymamy typową strategię ekonomiczną, gdzie będziemy gromadzili surowce, budowali nowe pomieszczenia, prowadzili badania nad nowymi technologiami i tresowali potwory. Co pewien zmuszeni zostaniemy także do odparcia inwazji szlachetnych bohaterów.

Natomiast gdy wyjdziemy na powierzchnię rozgrywka przypominać będzie taktyczne RTS-y. Obejmiemy dowództwo nad armiami potworów i za ich pomocą zaatakujemy ludzkie miasta, aby je złupić, a następnie obrócić w ruinę. Dzięki opcji nazwanej wdzięcznie „Ręką Terroru” otrzymamy pełną kontrolę nad pojedynczymi jednostkami podczas potyczek.

Gra zaoferuje obszerną kampanię fabularną oraz rozgrywki wieloosobowe dla maksymalnie czterech osób w ramach kilku trybów multiplayer przez Internet lub LAN. Wszystko to ukazane zostanie w mocno humorystycznej konwencji, naśmiewającej się z oklepanych schematów gatunku fantasy oraz współczesnych seriali telewizyjnych.

  1. Dungeons 2 – oficjalna strona gry