Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2014, 10:30

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Crookz – RTS-a o grupie złodziei

Firma Kalypso Media zapowiedziała grę Crookz, czyli pecetową strategię, w której pokierujemy bandą złodziei dokonującą spektakularnych napadów w latach 70-tych ubiegłego wieku.

W przyszłym tygodniu ruszy tegoroczna edycja targów Gamescom. Wielu wydawców zaczyna więc już teraz ujawniać swoje nowe projekty, aby zdążyć przykuć uwagę mediów i graczy zanim zrobi to konkurencja. Najnowszym tego przykładem jest firma Kalypso Media, która właśnie zapowiedziała strategię Crookz, w której pokierujemy gangiem złodziei i oszustów dokonujących spektakularnych napadów w latach 70-tych ubiegłego wieku. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i ukaże się w wersjach na systemy Windows, OSX i Linux. Za produkcję odpowiada studio Skill Tree, dla którego jest to debiutancki projekt. Niestety, nie podano konkretnej daty premiery i zamiast tego ograniczono się jedynie do stwierdzenia, że nastąpi ona w przyszłym roku.

Gra pełnymi garściami czerpać będzie z bogatego rezerwuaru filmowych produkcji opowiadających o gangach złodziei. W kampanii pokierujemy grupą kryminalistów, którzy przez długi czas przeprowadzali skoki głównie na słabo chronione domy bogaczy i finansowali w ten sposób swój wystawny styl życia. Ta sielanka dobiegła końca podczas ambitnej próby kradzieży legendarnego klejnotu z muzeum w Wenecji. Jeden z członków zespołu zdradził wtedy swoich kolegów, którzy ledwo co uszli z życiem. Po pięciu latach zbierają się ponownie, aby zemścić się na dawnym kompanie i przy okazji podreperować stan swoich finansów.

Zapowiedziano Crookz – RTS-a o grupie złodziei  - ilustracja #1

Kampania obejmie dwadzieścia obszernych misji, podczas których wykonany serię spektakularnych napadów na szereg różnorodnych celów. Przed każdą akcją sami wybierzemy członków gangu i wśród dostępnych kryminalistów znajdziemy zarówno tępych osiłków, jak i doskonale wyszkolonych specjalistów, np. od otwierania zamków. Równie dużą swobodę otrzymamy w kwestii ekwipunku, w ramach którego wyposażymy postacie m.in. w urządzenia zakłócające pracę kamer, ładunki wybuchowe lub chloroform. Dodatkową atrakcją będzie możliwości tworzenia własnych wyzwań, którymi następnie podzielimy się z resztą społeczności.

Wszystko to utrzymane będzie w lekko humorystycznej konwencji. Dobrze oddaje to pierwszy teaser z udziałem żywych aktorów, wśród których znalazł się gwiazdor filmów porno Ron Jeremy.

  1. Crookz – oficjalna strona gry
Zapowiedziano Crookz – RTS-a o grupie złodziei  - ilustracja #2
Zapowiedziano Crookz – RTS-a o grupie złodziei  - ilustracja #3
Zapowiedziano Crookz – RTS-a o grupie złodziei  - ilustracja #4
Zapowiedziano Crookz – RTS-a o grupie złodziei  - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Crookz

Crookz