Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crookz (PC)

Crookz PC

Opracowana przez niemieckie studio Skilltree oryginalna strategia czasu rzeczywistego, osadzona w realiach lat 70. ubiegłego wieku. W grze stajemy na czele gangu złodziei i oszustów, którzy podczas napadu zostają zdradzeni przez jednego z członków i ledwo uchodzą z życiem.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Crookz (PC)

producent: Skilltree Studios

wydawca: Kalypso Media

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25sierpnia2015

28sierpnia2015

pudełko PL

Crookz to strategia czasu rzeczywistego, w której zadaniem gracza jest dokonywanie zuchwałych kradzieży. Produkcję opracowało studio Skilltree.

W grze obejmujemy dowództwo nad gangiem złodziei i oszustów dokonujących spektakularnych napadów w latach 70-tych ubiegłego wieku. Gra pełnymi garściami czerpie z bogatej palety filmowych produkcji o tej tematyce. W kampanii kierujemy grupą kryminalistów, którzy przez długi czas przeprowadzali skoki głównie na słabo chronione domy bogaczy i finansowali w ten sposób swój wystawny styl życia. Ta sielanka dobiegła końca podczas ambitnej próby kradzieży legendarnego klejnotu z muzeum w Wenecji. Jeden z członków zespołu zdradził wtedy swoich kolegów, którzy ledwo uszli z życiem. Po pięciu latach zbierają się ponownie, aby zemścić się na dawnym kompanie i przy okazji podreperować stan swoich finansów.

Kampania obejmuje dwadzieścia obszernych misji, podczas których wykonujemy serię spektakularnych napadów na szereg różnorodnych celów. Przed każdą akcją sami wybieramy członków gangu i wśród dostępnych kryminalistów znajdziemy zarówno tępych osiłków, jak i doskonale wyszkolonych specjalistów, np. od otwierania zamków. Równie dużą swobodę otrzymujemy w kwestii ekwipunku, w ramach którego wyposażamy postacie m.in. w urządzenia zakłócające pracę kamer, ładunki wybuchowe lub chloroform. Wszystkie zadania da się wykonać na wiele różnorodnych sposobów i tylko od nas zależy jakich metod użyjemy.

Dodatkową atrakcją jest możliwość rozegrania dziesięciu wyzwań o bardzo wysokim stopniu trudności - misje te są odblokowywane w trakcie postępów w głównym trybie fabularnym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 54,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Crookz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Crookz

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3 2130 3,4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX560 / AMD Radeon HD6850 lub lepsza, 4 GB na HDD, Windows Vista SP2/7 SP1/8/8.1/10
Minimalne: Intel Pentium Core 2 Duo E6750 2,66 GHz, 4GB RAM, karta grafiki 512 MB 8800GT /AMD Radeon HD3870 lub lepsza, 4 GB na HDD, Windows Vista SP2/7 SP1/8/8.1/10

Crookz - ukazało się demo RTS-a o gangu złodziei
Crookz - ukazało się demo RTS-a o gangu złodziei

wiadomość15 sierpnia 2015

Firma Kalypso Media i studio Skilltree wypuściło grywalne demo projektu Crookz, czyli RTS-a, w którym gracze kierują grupą złodziei działających w latach 70. ubiegłego wieku.

Zapowiedziano Crookz – RTS-a o grupie złodziei
Zapowiedziano Crookz – RTS-a o grupie złodziei

wiadomość7 sierpnia 2014

Firma Kalypso Media zapowiedziała grę Crookz, czyli pecetową strategię, w której pokierujemy bandą złodziei dokonującą spektakularnych napadów w latach 70-tych ubiegłego wieku.