Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 sierpnia 2014, 10:44

Wojownicze żółwie ninja, Epicentrum - weekendowe premiery filmowe

Jedni wracają z Nowych horyzontów i zmierzają na Transatlantyk. Inni ignorują festiwale i interesują się kinowymi premierami tygodnia: Wojownicze żółwie ninja i Epicentrum to strona efektowna, zaś Bardzo poszukiwany człowiek to coś dla koneserów czegoś poważniejszego. Zapraszam.

Wojownicze żółwie ninja

Źródło: www.stopklatka.pl
Źródło: www.stopklatka.pl

Dla wielu chłopaków zbliżających się do trzydziestki (lub tuż po przekroczeniu tej magicznej liczby) Wojownicze żółwie ninja były integralną częścią dzieciństwa. Animowane przygody, albumy z naklejkami, komiksy... Prawdopodobnie wielu z nich pójdzie do kin na seans najnowszego filmowego wcielenia żółwi. A ilu z nich się zawiedzie? Chciałbym, aby było ich jak najmniej, choć producent Michael Bay i reżyser Jonathan Liebesman (twórca solidnych, aczkolwiek zdecydowanie nie powalających filmów Bitwa o Los Angeles czy Gniew tytanów) nie wróżą niczego zaskakująco dobrego. Na pewno na film mogą pójść także ci, którzy zmutowanych gadów dotąd nie poznali – opowiedziana w filmie historia jest restartem i zaczyna wszystko od zera. Dowiemy się kim są bohaterowie, jak poznali dziennikarkę April O'Neal, zobaczymy mistrza Splintera w akcji... oby było to wszystko warte ceny biletu.

 1. Tytuł oryginalny: Teenage Mutant Ninja Turtles
 2. Reżyseria: Jonathan Liebesman
 3. Grają: William Fichtner, Megan Fox, Will Arnett

Bardzo poszukiwany człowiek

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Oto radykalna zmiana klimatu – poważani aktorzy, uznany reżyser i pozytywne opinie krytyków. Bardzo poszukiwany człowiek to trzymający w napięciu szpiegowski dreszczowiec stworzony na podstawie powieści Johna le Carre, którego inne powieści już wcześniej stały się bardzo solidnymi filmami (Szpieg z Garym Oldmanem i Wierny ogrodnik z Ralphem Fiennesem). Tym razem na ekranie oglądać będziemy zmarłego na początku roku Philipa Seymoura Hoffmana w jednej z ostatnich dużych ról. Jego zadaniem będzie odkryć, czy torturowany w Berlinie czeczeńsko-rosyjski imigrant jest terrorystą, czy też może niewinną ofiarą międzynarodowej walki z terrorem?

 1. Tytuł oryginalny: A Most Wanted Man
 2. Reżyseria: Anton Corbijn
 3. Grają: Philip Seymour Hoffman, Rachel McAdams, Willem Dafoe

Epicentrum

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Małe amerykańskie miasto Silverton, kontra nieracjonalny gniew natury. Czy grupka bohaterów poradzi sobie w obliczu potężnych cyklonów i burz, które będą dewastować krajobraz ku uciesze widzów? Epicentrum to klasyczne kino katastroficzne, taki Twister na sterydach (bo trąb powietrznych ma być dużo więcej, niż jedna), w którym główne role grają Richard Armitage (ostatnio widziany w roli Thorina w Hobbitach) oraz Sarah Wayne Callies (najbardziej znana jest chyba z roli w serialu Skazany na śmierć). Chociaż nie, tak naprawdę główną rolę gra cyfrowa pogoda, ogniste wiry i samoloty rozrzucane niczym plastikowe zabawki. Miłośników tego typu produkcji zachęcać nie trzeba, szczególnie, że ostatnio mało się działo w tym gatunku.

 1. Tytuł oryginalny: Into the Storm
 2. Reżyseria: Steven Quale
 3. Grają: Richard Armitage, Sarah Wayne Callies, Matt Walsh

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Podróż na sto stóp (sympatyczny film o gotowaniu i miłości),
 2. Rejs (najbardziej klasyczny z polskich filmowych klasyków),
 3. Wielki błękit (inny klasyk – słynny film Luca Bessona o nurkach),
 4. Drużyna (dokument o narodowej drużynie siatkarzy),
 5. Kuma (dwie kobiety, jeden mężczyzna, tureckie tradycje - austriacki dramat).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.