Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2014, 19:40

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Dying Light – przesunięto datę premiery gry na luty 2015 roku

Polskie studio Techland poinformowało, że gra Dying Light zostanie wydana kilka miesięcy później niż początkowo zakładano. Datę premiery ustalono na luty 2015 roku, argumentując to chęcią dopracowania tytułu i dostarczenia graczom jak najlepszego doświadczenia.

W Dying Light zagramy dopiero w lutym 2015 roku.

Dying Light w skrócie:
  • Producent: Techland,
  • Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment,
  • Gatunek: sandboks z elementami surival horroru,
  • Platformy sprzętowe: PC, X60, XONE, PS3, PS4,
  • Data premiery: luty 2015 rok.

Firma Techland poinformowała, że gra Dying Light zostanie wydana kilka miesięcy później niż zakładano. Okazało się, że tytuł pojawi się na rynku w lutym 2015 roku. Deweloperzy argumentują przesunięcie premiery chęcią dopracowania produktu i zapowiadają, że gra będzie na tyle dobra, iż warto poczekać kilka miesięcy dłużej. Twórcy wyjaśnili powody stojące za przesunięciem premiery. Chcą oni postawić przede wszystkim na innowacyjność, aby gracze doświadczyli takiej swobody, jaka nie była wcześniej widziana w produkcjach sandboksowych. Zachwalali również system „Natural Movement”, który ma zmienić nasze postrzeganie tego typu gier. Nie chcą zmarnować potencjału płynącego z Natural Movement i dlatego mają zamiar poświęcić dodatkowy czas na doszlifowanie tego elementu rozgrywki.

Deweloperzy stawiają na jakość rozgrywki i nowa data premiery ma umożliwić im pełne zrealizowanie ich wizji. Techland ujawnił również, że wszystkie pięć platform sprzętowych, na których Dying Light zostanie wydane, są traktowane jednakowo. Oznacza to, że gra musi stać na równie wysokim poziomie na PC, Xboksie 360, Xboksie One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Na koniec twórcy dodali, by czekać na tegoroczne targi E3, ponieważ na imprezie na pewno nie zabraknie Dying Light.

Jeżeli jesteście fanami zombiaków, musicie uzbroić się w cierpliwość, ale wygląda na to, że naprawdę warto. Jeżeli Techland wywiąże się ze swoich obietnic, to kto wie, czy nie dostaniemy mocnego kandydata do gry roku. Na osłodę obejrzyjcie prawie 25-minutowy fragment z rozgrywki.

Dying Light będzie grą akcji z otwartym światem w klimacie survival horroru. Gra połączy ze sobą elementy serii Dead Island od studia Techland oraz Mirror’s Edge ze stajni Electronic Arts.

W grze wcielimy się w jedną z czterech postaci i trafimy do miasta, które przywodzi na myśl Rio de Janeiro. Pod wpływem tajemniczego wirusa prawie cała populacja miejscowości zostanie zamieniona w krwiożercze zombie. Co ciekawe, za dnia żywe trupy mają być mało aktywne, powolne i niemal niegroźne, natomiast w nocy zamienią się w prawdziwe maszyny do zabijania – szybkie i chcące dopaść gracza za wszelką cenę.

W grze ważna będzie eksploracja i zdobywanie surowców, a także system szybkiego poruszanie się, który ma przypominać ten ze wspomnianego wyżej Mirror’s Edge.

Gra zostanie wydana na komputery PC, Xboksa 360, Xboksa One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.