Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2013, 07:57

autor: Draug

Chivalry: Medieval Warfare – sprzedano 1,2 miliona kopii w ciągu 9 miesięcy

Twórcy sieciowej gry bitewnej Chivalry: Medieval Warfare pochwalili się, że w ciągu 9 miesięcy istnienia ich dzieło sprzedało się w liczbie 1,2 miliona kopii. Na tę okazję przygotowano sporą aktualizację, która wprowadza m.in. system modyfikacji postaci.

Studio Torn Banner pochwaliło się sukcesem swego dzieła, sieciowej gry bitewnej w realiach średniowiecza zatytułowanej Chivalry: Medieval Warfare. Okazuje się, że w ciągu 9 miesięcy istnienia produkcji na rynku (począwszy od października ubiegłego roku, a skończywszy na czerwcu) trafiła ona w ręce 1,2 miliona graczy. Z tej okazji twórcy udostępnili też sporą aktualizację, która oferuje m.in. system modyfikowania wyglądu naszej postaci, a także szereg usprawnień.

Liczba sprzedanych kopii gry to nie jedyna statystyka, jaką podzielił się deweloper. Przygotowana przez niego infografika (znajdziecie ją na końcu tej wiadomości) głosi również, że największą popularność tytuł zdobył w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozszedł się w 450 tysiącach kopii. Do innych krajów, w których gra zaskarbiła sobie przychylność użytkowników, należy m.in. Wielka Brytania, Kanada, Niemcy, Rosja i Australia (sprzedaż na poziomie blisko 100 tysięcy egzemplarzy).

Wspomniany system modyfikacji postaci pozwoli na zindywidualizowanie naszego wojaka poprzez nadanie mu wyglądu, którym będzie odróżniał się od innych uczestników bitwy. Dodano znaczną ilość hełmów, godeł oraz wzorów tunik i tarcz, spośród których możemy wybierać – mamy też możliwość zabarwienia w dowolny sposób ubioru postaci. Aktualizacja, która wprowadza tę innowację (nazwana Content Update 2), naprawia również pewne błędy i poprawia wiele elementów gry, takich jak przeglądarka serwerów, system walki i animacji.

System modyfikacji wyglądu postaci w Chivalry: Medieval Warfare. - Chivalry: Medieval Warfare – sprzedano 1,2 miliona kopii w ciągu 9 miesięcy - wiadomość - 2013-08-13
System modyfikacji wyglądu postaci w Chivalry: Medieval Warfare.

Chivalry: Medieval Warfare to komercyjna wersja moda Age of Chivalry. Mamy tu do czynienia z mutliplayerową grą akcji FPP, w której dwie szesnastoosobowe drużyny stają naprzeciw siebie na quasi-średniowiecznym polu bitwy. Jak przystało na grę tego typu, mamy do wyboru wiele klas postaci (jak rycerz czy łucznik), które posługują się zróżnicowanym rynsztunkiem. Tytuł jest dostępny na Steamie, lecz można go kupić również za pośrednictwem jednego ze sklepów z naszej porównywarki cenowej.

Infografika przedstawiająca sukces gry Chivalry: Medieval Warfare. - Chivalry: Medieval Warfare – sprzedano 1,2 miliona kopii w ciągu 9 miesięcy - wiadomość - 2013-08-13
Infografika przedstawiająca sukces gry Chivalry: Medieval Warfare.