Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2013, 10:44

autor: Adrian Werner

W dodatku Chivarly: Deadliest Warrior zagramy samurajami i spartanami

Zespół Torn Banner zapowiedział Chivarly: Deadliest Warrior, czyli pierwsze duże rozszerzenie do gry Chivalry: Medieval Warfare. Dodatek wprowadzi nowe mapy oraz kilka dodatkowych typów postaci, w tym samurajów i spartan.

Studio Torn Banner ogłosiło, że wyśmienita sieciowa gra bitewna Chivalry: Medieval Warfare doczeka się wkrótce pierwszego dużego dodatku. Rozszerzenie powstaje we współpracy ze stacją telewizyjną Spike i oparte zostanie na serialu Deadliest Warrior.

Wersja podstawowa gry oferuje jedynie możliwość pokierowania rycerzami w trakcie średniowiecznych starć. Natomiast dodatek pozwoli na wcielenie się w wojowników z innych epok. Na razie twórcy potwierdzili samurajów oraz spartan, ale dojdą do nich jeszcze cztery typu postaci. Nie zabraknie również sporego zestawu nowych map.

Na tym niestety kończą się wypuszczone informacje na temat Chivarly: Deadliest Warrior. Na kolejne konkrety nie będziemy jednak musieli czekać długo. Torn Banner Studios oficjalnie ujawni dodatek w poniedziałek i wtedy powinniśmy poznać wszystkie szczegóły.

  1. Chivarly: Deadliest Warrior – strona oficjalna

W dodatku Chivarly: Deadliest Warrior zagramy samurajami i spartanami - ilustracja #1

Chivalry: Medieval Warfare to sieciowa gra akcji, pozwalająca graczom na wzięcie udziału w średniowiecznych bitwach. Produkcja zadebiutowała w październiku zeszłego roku i od tego czasu sprzedała się w ponad 1,2 milionach egzemplarzy. Źródłem tego sukcesu jest przede wszystkim nietypowy system walki bronią białą. Zamiast zaprogramowanych na sztywno animacji ataków, gracze, za pomocą ruchów myszki, otrzymują pełną kontrolę nad każdym ciosem oraz blokiem. Rozwiązanie to wyśmienicie sprawdza się w akcji i sprawia, że pojedynki szermiercze są znacznie bardziej interesujące niż w konkurencyjnych produkcjach.

Warto dodać, że Chivalry: Medieval Warfare stanowi rozwinięcie pomysłów z darmowej modyfikacji Age of Chivalry, która korzystała z silnika Half-Life 2. Projekt ukazał się w 2007 roku i w krótkim czasie stał się jednym z najpopularniejszych modów koncentrujących się na rozgrywkach multiplayer.