Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2013, 09:22

autor: Góral

Pokazano drugi screen z tajemniczej gry studia Avalanche. Czy Just Cause 3 staje się faktem?

Christofer Sundberg, szef studia Avalanche, to skarbnica wiedzy na temat nowych produkcji tego dewelopera. Niedawno w swoim CV ujawnił informacje na temat nadchodzących projektów, a teraz publikuje screeny na Instagramie, prawdopodobnie pochodzące z Just Cause 3.

Szef Avalanche – Christofer Sundberg – zamieścił na serwisie Instagram drugi obrazek z nadchodzącej gry studia. Wszystko wskazuje na to, że firma pracuje nad Just Cause 3, o którym plotkuje się od jakiegoś czasu.

Just Cause 3 w akcji?
Just Cause 3 w akcji?

Na załączonym, niewyraźnym screenie widzimy mężczyznę, który szybuje w powietrzu. Nie jest to niczym szczególnym dla osób, które miały styczność z Just Cause 2 albo częścią pierwszą. Wygląd bohatera również przywołuje na myśl Rico Rodrigueza, naszego podopiecznego z dwóch poprzednich odsłon. Jeżeli ktoś jeszcze nie widział, to poniżej zamieszczam pierwszy ujawniony obrazek, który udostępniono około 2 tygodnie temu.

Pierwszy screen z Just Cause 3?
Pierwszy screen z Just Cause 3?

Przypominam, że na początku lutego informowaliśmy o internetowym CV Sundberga, które zawiera informację o nowej odsłonie bardzo dobrze znanej serii gier typu sandbox, zaplanowanej na rok 2015. Wydawcą jest firma Square Enix, czyli korporacja, która wypuściła na rynek „jedynkę” i „dwójkę”. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują więc, że prawdopodobnie w najbliższym czasie (E3?) doczekamy się oficjalnej zapowiedzi gry Just Cause 3.

Just Cause zostało wydane we wrześniu 2006 roku na konsole PlayStation 2, Xbox, Xbox 360, a także komputery PC. W 2010 tytuł doczekał się kontynuacji na PlayStation 3, Xboksa 360 i PC. Seria opowiada o przygodach Rico Rodrigueza, człowieka od brudnej roboty w korporacji Agency. Akcja rozgrywa się w świecie o otwartej strukturze i pozwala na wykonywanie widowiskowych akrobacji, w stylu przyczepienia się do przelatującego samolotu, czy przeskakiwania po jadących samochodach.