Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2013, 12:49

Avalanche pracuje nad dwoma grami – jedną z nich może być Just Cause 3

Twórcy Just Cause 2 z Avalanche Studios mają w zanadrzu dwa niezapowiedziane projekty – gry akcji z otwartym światem. Oczywiście spekuluje się, że jednym z nich jest kontynuacja flagowej serii szwedzkiego dewelopera.

Avalanche Studios pracuje nad dwoma grami – jedną z nich zapewne jest Just Cause 3. - Avalanche pracuje nad dwoma grami – jedną z nich może być Just Cause 3 - wiadomość - 2013-02-07
Avalanche Studios pracuje nad dwoma grami – jedną z nich zapewne jest Just Cause 3.
Projekty Avalanche Studios:
  • Oparta na licencji filmowej „niezapowiedziana gra akcji z otwartym światem” – premierę zaplanowano na kwiecień 2014 roku na PC oraz obecnej i przyszłej generacji konsol
  • Nowa odsłona dobrze znanej serii, sandboksowa gra akcji – produkcja będzie gotowa w czerwcu 2015 roku i trafi na następną generację konsol

Studio Avalanche zajmuje się obecnie dwoma niezapowiedzianymi projektami – czytamy w sieciowym CV Christofera Sundberga, współzałożyciela i szefa dewelopera. Jednym z nich jest „gra akcji z otwartym światem”, oparta na motywach licencji filmowej, która wyjdzie w kwietniu 2014 roku. Druga produkcja to „sandboksowa gra akcji” będąca „nową odsłoną dobrze znanej serii”. Wyda ją Square-Enix, co nie pozostawia zbyt wiele złudzeń, że chodzi o Just Cause 3.

Spekuluje się, że pierwszy z niezapowiedzianych projektów Avalanche, bazująca na licencji gra akcji z otwartym światem, jest powiązany z filmem Mad Max: Fury Road, który wejdzie do kin w przyszłym roku. W tej próbie rewitalizacji cenionej postapokaliptycznej serii w tytułowej roli zobaczymy aktora Toma Hardy’ego. W dokumencie Sundberga czytamy, że produkcja będzie odrębną historią i docelowo ma trafić na pecety oraz obecną i przyszłą generację konsol.

Avalanche Studios pracuje także nad wspomnianą „sandboksową grą akcji”, którą wyda Square-Enix. Raczej na pewno chodzi o Just Cause 3, czyli kontynuację świetnej serii, przejętej przez japońskiego wydawcę wraz z kupnem Eidos Interactive. Ten projekt ma być gotowy dopiero w czerwcu 2015 roku i trafi na przyszłą generację konsol. W tekście nie wspomniano o wersji pecetowej, chociaż tak naprawdę trudno ją wykluczyć na tej podstawie.

Dwie nowe gry od Avalanche Studios to dobra informacja, bo do tej pory ten deweloper raczej nie zawodził. W tej generacji konsol stworzył on świetnego Just Cause 2, który imponował kwestiami technologicznymi oraz beztroskim podejściem autorów do realizmu. Później producent wypuścił równie przyjemny mniejszy projekt – Renegade Ops. Od kilku miesięcy szwedzkie studio daje do zrozumienia, że nie interesuje się już Xboksem 360 i PlayStation 3, bo zajmuje się next-genami.

Jako ciekawostkę można podać, że w CV współzałożyciela Avalanche Studios znajdują się wzmianki o dwóch skasowanych projektach. Pierwszym z nich była przygodowa gra akcji rozgrywająca się w alternatywnej wersji Londynu z 1930 roku. W tej produkcji twórcy chcieli położyć większy nacisk na fabułę. Projekt skasowano we wrześniu 2008 roku. Avalanche zajmowało się też tytułem fantasy z otwartym światem dla firmy Disney, określanym mianem Project: Wizards.

  1. Oficjalna strona Avalanche Studios