Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2012, 11:05

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Avalanche zapowiada rewolucyjną grę z otwartym światem. Kolejne plotki o Just Cause 3?

Zespół deweloperski Avalanche zapowiedział, że pracuje nad rewolucyjną grą z otwartym światem, której wydawcą ma być firma Square-Enix. Chociaż tytuł produkcji pozostał tajemnicą, to można domyślać się, że najprawdopodobniej chodzi o Just Cause 3.

Firma Avalanche Studios, odpowiedzialna m.in. za stworzenie gier Just Cause i Just Cause 2, w emailu wysłanym do redakcji serwisu EuroGamer poinformowała, że pracuje nad rewolucyjną produkcją z otwartym światem. Tytuł powstaje w kooperacji z koncernem Square-Enix, czyli wydawcą poprzednich odsłon serii Just Cause. Wiele wskazuje więc na to, że mamy do czynienia z kolejnymi szczegółami dotyczącymi trzeciej odsłony sandboksowego cyklu gier akcji.

Avalanche zapowiada rewolucyjną grę z otwartym światem. Kolejne plotki o Just Cause 3? - ilustracja #1
Just Cause 2

Oczywiście, list nie zawierał bezpośredniego odniesienia do serii Just Cause, jednak biorąc pod uwagę fakt, że gra będzie charakteryzować się otwartością świata, a jej wydawcą ma być Square-Enix, to skojarzenia narzucają się same. Warto zaznaczyć, że szwedzki zespół deweloperski nie wyjawił docelowej generacji konsol, na której nowa produkcja ma zadebiutować.

Oprócz ujawnienia wiadomości na temat tajemniczej gry, firma Avalanche poinformowała również, że pracuje nad dwoma innymi projektami. Powstające tytuły są tworzone w oparciu o licencje filmu oraz komiksu. Szwedzi nie chcieli zdradzić na ich temat zbyt wiele, ale mówi się, że jedna z gier ma wiele wspólnego z obrazem Mad Max 4: Fury Road.

Pierwsza odsłona serii Just Cause zadebiutowała na rynku w 2006 roku. Tytuł spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków i graczy, a zespół Avalanche przystąpił do tworzenia kolejnej części. Just Cause 2 została wydana w 2010 roku na pecetach, PlayStation 3 i Xboksie 360. Gra charakteryzowała się możliwością swobodnej eksploracji ogromnego terenu oraz dynamiczną akcją. Tytuł, podobnie jak pierwsza część, zebrał bardzo dobre oceny (84/100 punktów w serwisie Metacritic).