Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCiOSAND
Okładka Rocket Ranger (PC)

Rocket Ranger

Rocket Ranger: Emulated Amiga Edition

Mobilna edycja klasycznej gry akcji studia Cinemaware z 1988 roku. Tytuł stanowi wierną kopię oryginału sprzed lat i uruchamiany jest dzięki programowej emulacji komputera Amiga, na którym pierwotnie został on wydany.

Akcji | elementy strategiczne | reedycje/remastery/remaki | alternatywna historia

Okładka Rocket Ranger (PC)

producent: Cinemaware

wydawca: Mindscape

data premiery gry:

3maj1988

PC

30paź2013

AND

15lis2013

iOS

Mobilna edycja klasycznej gry akcji studia Cinemaware z 1988 roku. Tytuł stanowi wierną kopię oryginału sprzed lat i uruchamiany jest dzięki programowej emulacji komputera Amiga, na którym pierwotnie został on wydany. Pierwotną zawartość gry uzupełnia obsługa ekranów dotykowych i mobilnych kontrolerów gier, a także oryginalna instrukcja.

Jest rok 1940. Niemcy zawładnęli już niemal całą Europą i szykują się do znacznie większej operacji, mającej objąć swoim zasięgiem cały świat. W dokonaniu tego ma im pomóc Lunarium, kosmiczny minerał, który można znaleźć tylko i wyłącznie na księżycu. Jest on głównym elementem paliwa rakietowego, niezbędnego do masowej produkcji pocisków balistycznych, za pomocą których naziści chcą rzucić świat na kolana. Jest jednak nadzieja na zniweczenie tych planów. Amerykańscy naukowcy na bazie wykradzionego z niemieckich składów Lunarium, opracowali prototyp odrzutowego plecaka, który pojedynczego żołnierza może ponieść gdzie dusza zapragnie. Do walki z jego pomocą został wyznaczony specjalny agent, znany szerszej publiczności jako Rocket Ranger.

Głównym zadaniem tytułowego bohatera jest zebranie 500 sztuk Lunarium oraz wszystkich komponentów niemieckich rakiet. Z pomocą tego asortymentu, w laboratorium Rocket Rangera powstanie specjalna wersja odrzutowego plecaka, która zdoła go wynieść na księżyc. Wszystkie kluczowe elementy znajdują się w silnie strzeżonych, niemieckich bazach wojskowych. Zanim będzie Ci dane spenetrować je osobiście, musisz wpierw skorzystać z usług swojej siatki wywiadowczej, która ustali w jakich portach znajduje się poszukiwany sprzęt. Wydawanie rozkazów szpiegom to jedyny aspekt o zabarwieniu strategicznym. Możesz ustalić, czy podlegający Ci agenci mają pracować szybciej, czy też wręcz przeciwnie (w tym drugim wypadku zachodzi mniejsze prawdopodobieństwo wpadki). Poza tym, możesz zgrupować wszystkich szpiegów razem, co zwiększa szanse na pokonanie nazistowskiego reżimu. Bogatszy o nowe informacje przystępujesz do akcji. Zaczynasz od rozdysponowania Lunarium (warto pamiętać, że podczas dłuższych podróży lepiej wziąć go więcej), później następuje dość uciążliwy start i wreszcie lot. Będąc w powietrzu atakujesz wrogie cele, którymi mogą być np. samoloty Luftwaffe lub sterowce. Tutaj rozgrywka ma charakter typowo zręcznościowy (bardziej liczą się Twoje zdolności manualne niż strategiczne planowanie).

W Rocket Ranger, firma Cinemaware po raz kolejny sięgnęła po wypróbowany model tworzenia produktu, którego nie sposób zaszufladkować. Mamy tu elementy klasycznej gry akcji, przygodówki oraz niezmiernie istotny czynnik strategiczny. Osobno nie przedstawiają one żadnej wartości, ale gdy zespolimy je razem i wgłębimy się w powstały w ten sposób konglomerat, okaże się, że Rocket Ranger to wspaniała propozycja dla entuzjastów wymagającej rozrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Rocket Ranger

odpowiednia dla każdego wieku

Wieści ze świata (This War of Mine, Dragon Age: Inkwizycja, Street Fighter V) 18/12/2014
Wieści ze świata (This War of Mine, Dragon Age: Inkwizycja, Street Fighter V) 18/12/2014

wiadomość18 grudnia 2014

Dziś piszemy m.in. o nowym patchu do gry This War of Mine, darmowym DLC do Dragon Age: Inkwizycja oraz postępie prac nad Street Fighter V. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Call of Duty: Advanced Warfare, inXile Entertainment, Final Fantasy XIII) 5/12/2014
Wieści ze świata (Call of Duty: Advanced Warfare, inXile Entertainment, Final Fantasy XIII) 5/12/2014

wiadomość5 grudnia 2014

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji do Call of Duty: Advanced Warfare, nowym RPG-u studia inXile Entertainment oraz łatce graficznej do gry Final Fantasy XIII. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Cinemaware Classics - hity sprzed lat powrócą w nowej oprawie
Cinemaware Classics - hity sprzed lat powrócą w nowej oprawie

wiadomość14 maja 2006

Firma Cinemaware, która największe sukcesy w branży gier komputerowych święciła pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, przymierza się do wskrzeszenia swoich starych hitów. Nowa seria programów rozrywkowych, która będzie nosić nazwę Cinemaware Classics, zadebiutuje na rynku już na początku przyszłego roku.

PC
iOS
AND