Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2014, 14:06

autor: Łukasz Szliselman

Wieści ze świata (Call of Duty: Advanced Warfare, inXile Entertainment, Final Fantasy XIII) 5/12/2014

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji do Call of Duty: Advanced Warfare, nowym RPG-u studia inXile Entertainment oraz łatce graficznej do gry Final Fantasy XIII. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w sobotę, 6.12):

 1. TransOcean: The Shipping Company – obniżka 40% – 14,99 euro (ok. 62 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w poniedziałek 8.12):

 1. Daedalic Publisher Weekend – obniżka do 75% na gry wydawcy, WWW
 2. Disney Day Sale – obniżka do 50% na gry wydawcy, WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 8.12) – obniżka cen 14 tytułów, WWW

Call of Duty: Advanced Warfare

Call of Duty: Advanced Warfare doczekało się największej aktualizacji jak dotąd. Od wczoraj łatka dostępna jest na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a lada dzień powinna trafić również na pozostałe platformy sprzętowe: PC, PlayStation 3 i Xboksa 360. Wraz z patchem studio Sledgehammer zaadresowało takie kwestie, jak balans broni, poprawki w menu przedmeczowym, „dziury” w multiplayerowych mapach, skwapliwie wykorzystywane przez nieuczciwych graczy, usprawniony system odradzania, dokładniejsze środki przeciw oszustom itd. Szczegółową listę zmian opublikowano w tym miejscu.

The Elder Scrolls Online

W najnowszym wpisie dotyczącym prac nad grą The Elder Scrolls Online studio Zenimax Online zapewniło fanów, że konsolowa wersja ich MMORPG-a ma się dobrze – tzn. istnieje już w grywalnej formie, choć wciąż jest zbyt wcześnie, aby wyznaczyć konkretną datę premiery. Twórcy chcą, aby wydanie na PlayStation 4 i Xboksa One od razu było wzbogacone o systemy Justice (więcej o nim pisaliśmy w tym newsie) i Champion (umożliwiający dalszy rozwój postaci po osiągnięciu 50 poziomu doświadczenia). Pecetowa edycja otrzyma je wraz z szóstym patchem, zaplanowanym na styczeń 2015 roku. Na koniec twórcy zapewnili, że nextgenowy TESO nie będzie jedynie prostym portem z blaszaków. Podobno cały interfejs użytkownika został zaprojektowany od nowa z myślą o zabawie w salonie przed ekranem telewizora. Obszerniejsze wieści na temat konsolowego wydania gry mają pojawić się na początku przyszłego roku.

Rocket Ranger Reloaded

Studio Cinemaware wypuściło demo Rocket Ranger Reloaded – odświeżonej wersji gry zręcznościowej z 1988 roku. Można je pobrać ze strony projektu na Kickstarterze. Do końca społecznościowej zbiórki na rzecz projektu pozostało 12 dni, podczas gdy twórcom udało się do tej pory zebrać zaledwie połowę docelowej kwoty 89 999 dolarów. Gdyby ekipie Cinemaware mimo starań nie udało się uzbierać pieniędzy potrzebnych na zrealizowanie produkcji, zawsze możemy przypomnieć sobie legendę Rocket Rangera grając w klasyczną wersję emulowaną z komputerów Amiga, która niedawno trafiła do sprzedaży w sklepie GOG.com.

inXile Entertainment

Twórcy Wasteland 2 i Torment: Tides of Numenera, studio inXile Entertainment, rozpoczęli prace nad kolejnym, niecierpliwie oczekiwanym RPG-iem. Taką informację podał w e-mailu do składkowiczów Wasteland 2 Chris Keenan, dyrektor projektu. Trudno powiedzieć, jaką dokładnie grę miał tu na myśli, ale potencjał jest całkiem spory, głównie ze względu na osobę Briana Fargo, współzałożyciela firmy Interplay, która swego czasu zasłynęła m.in. serią The Bard’s Tale i Fallout.

Final Fantasy XIII

Już wkrótce pecetowcy zagrają w Final Fantasy XIII w porządnej rozdzielczości

11 grudnia 2014 roku pecetowa wersja Final Fantasy XIII otrzyma łatkę wprowadzającą do gry możliwość ustawienia rozdzielczości full HD (1080p). Jest to o tyle istotne, że premierowe wydanie posiadało blokadę formatu obrazu na 1280x720, a jedyną opcją dla osób zdeterminowanych, by poprawić wygląd produkcji, były fanowskie modyfikacje. Tego samego dnia na Steamie zadebiutuje też Final Fantasy XIII-2. Miejmy nadzieję, że sequel nie popełni błędu poprzednika i od razu umożliwi swobodne dostosowywanie opcji grafiki.

Nordic Games

Firma Nordic Games (wydawca takich gier, jak Alan Wake, Painkiller Hell & Damnation, The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles, Deadfall Adventures, Planetary Annihilation, Zaginięcie Ethana Cartera) uzyskała prawa do kontynuacji kilku gier przygodowych niemieckiego dystrybutora dtp entertainment. Są to The Moment of Silence, The Mystery of the Druids i Curse of the Ghost Ship. Nordic Games planuje również nabyć markę Overclocked oraz 15 Days. Czyżby te klimatyczne przygodówki miały doczekać się kontynuacji?

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. RIDE
 2. Minecraft: Pocket Edition
 3. Halo: Spartan Strike
 4. World of Tanks Blitz

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Saints Row: Gat out of Hell musical trailer
 2. Destiny The Dark Below DLC - trailer #2
 3. Resident Evil HD gameplay
 4. Digital Combat Simulator: Bf 109 K-4 Kurfürst trailer
 5. Far Cry 4 Poradnik Forteca Obóz Pracy Rajgad
 6. Far Cry 4 Poradnik Forteca Ratu Gadhi
 7. Far Cry 4 Poradnik Forteca Baghadur
 8. Blood Bowl II Kick Off trailer
 9. Dead or Alive 5 Last Round trailer