Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2014, 12:57

autor: luckie

Wieści ze świata (This War of Mine, Dragon Age: Inkwizycja, Street Fighter V) 18/12/2014

Dziś piszemy m.in. o nowym patchu do gry This War of Mine, darmowym DLC do Dragon Age: Inkwizycja oraz postępie prac nad Street Fighter V. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w piątek, 19.12):

 1. Dungeon of the Endless – obniżka 50% – 6,49 euro (ok. 28 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek, 19.12):

 1. Crusader Kings II – obniżka 75% – 9,99 euro (ok. 42 zł), WWW
 2. Sanctum 2 – obniżka 80% – 2,99 euro (ok. 13 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 22.12) – obniżka cen 12 tytułów, WWW

This War of Mine

Gra This War of Mine polskiego 11 bit studios otrzymała istotną aktualizację. Patch 1.2 dodaje do tego survivala wojennego nowy schron, do którego możemy zostać przydzieleni na początku rozgrywki. Ponadto umożliwia on wybór startowych postaci, pod warunkiem, że wcześniej ukończyliśmy grę przynajmniej raz. O nowościach twórcy opowiadają w poniższym filmie:

Dragon Age: Inkwizycja

W ofercie sklepu Origin pojawił się darmowy pakiet zawartości do gry Dragon Age: Inkwizycja. DLC Zniszczenie rozbudowuje istniejące mapy wieloosobowe o nowe lokacje i dodaje szereg agresywnych zwierząt atakujących obie strony konfliktu. Ponadto nabywcy Standardowej Edycji Dragon Age: Inkwizycja mogą zakupić aktualizację do Edycji Specjalnej za 39 zł (Cyfrowa Edycja Specjalna gry kosztuje na Originie 219 zł). Oba zestawy są dostępne na wszystkich platformach sprzętowych.

Dragon Age: Inkwizycja - Zniszczenie jest darmowym rozszerzeniem trybu multiplayer - Wieści ze świata (This War of Mine, Dragon Age: Inkwizycja, Street Fighter V) 18/12/2014 - wiadomość - 2014-12-18
Dragon Age: Inkwizycja - Zniszczenie jest darmowym rozszerzeniem trybu multiplayer

Street Fighter V

Zdaje się, że na kolejną odsłonę kultowego cyklu japońskich bijatyk, zapowiedzianą na początku grudnia, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Obecnie Street Fighter V jest ukończony zaledwie w jakichś 20%, jak zdradza Yoshinori Ono z firmy Capcom na łamach najświeższego wydania magazynu Famitsu. W świetle wypowiedzi wydawcy z sierpnia 2013 roku – o tym, że „piątka” ukaże się nie wcześniej niż w 2018 roku – najnowsze doniesienia nie są niczym zaskakującym. Miejmy nadzieję, że ostatecznie gra zadebiutuje nieco wcześniej (sklep Amazon sugeruje marzec 2016 roku).

Rocket Ranger Reloaded

Wygląda na to, że opublikowanie dema odświeżonej i rozbudowanej wersji klasycznej zręcznościówki Rocket Ranger było strzałem w dziesiątkę. Zbiórka na Kickstarterze na rzecz Rocket Ranger Reloaded zakończyła się sukcesem. Ostatecznie studio Cinemaware otrzymało od fanów 90 715 dolarów, a więc o niecały tysiąc dolarów więcej niż zakładał docelowy próg finansowy. Gra ma ukazać się na komputerach PC i Mac oraz na urządzeniach mobilnych (iOS, Android) w drugiej połowie 2015 roku. Jako że nie udało się osiągnąć dodatkowych celów finansowych, tytuł najprawdopodobniej ominie PlayStation 4 i Xboksa One.

Rocket Ranger ma coraz większą szansę powrócić do chwały - Wieści ze świata (This War of Mine, Dragon Age: Inkwizycja, Street Fighter V) 18/12/2014 - wiadomość - 2014-12-18
Rocket Ranger ma coraz większą szansę powrócić do chwały

Quantic Dreams

Quantic Dreams szykuje na styczeń ekscytującą zapowiedź, jak czytamy na Facebooku studia. Nie wiadomo do końca, o co może tu chodzić, ale całkiem możliwe, że twórcy takich hitów, jak Fahrenheit, Heavy Rain czy Beyond: Dwie Dusze, wkrótce zdradzą szegóły na temat swojej nowej gry.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Last Inua
 2. Warhammer Quest

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Company of Heroes 2: Ofensywa w Ardenach Battle of the Bulge 70th Anniversary trailer
 2. Life is Strange trailer
 3. Grey Goo Firmament trailer
 4. This War of Mine update 1.2
 5. Scamper Join Us trailer
 6. Grand Theft Auto Online Online Heists - trailer
 7. Armored Warfare dziennik dewelopera #2 (PL)
 8. Śródziemie: Cień Mordoru - Król polowania Beast Warchiefs - trailer
 9. Crusader Kings II: Mroczne Wieki Way of Life DLC trailer
 10. Forza Horizon 2 Storm Island DLC trailer
 11. Subnautica trailer