Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka Last Inua (PC)

Last Inua

Dwuwymiarowa gra przygodowo-platformowa, której akcja toczy się na dalekiej, skutej lodem Północy.

Przygodowe | platformówki | 2D | indie | przygodowe gry akcji

Okładka Last Inua (PC)

data premiery gry:

8maj2014

iOS

11gru2014

PC

Last Inua to rozgrywająca się na skutej lodem Północy, przygodowo-platformowa opowieść o ojcu i synu oraz ich walce z groźnym demonem Tonrarem. Tytuł został opracowany przez holenderskie studio Glowforth i uhonorowany szeregiem branżowych wyróżnień, m.in. za najlepszą grę mobilną na targach Game Connection America 2014 oraz najlepszą warstwę muzyczną na Dutch Game Garden 2014.

Akcja gry koncentruje się na rywalizacji z wspomnianym demonem, który obudził się gdzieś w skutej lodem Arktyce, gdzie mityczne i nadprzyrodzone siły wciąż nie są niczym nadzwyczajnym. Tonrar rozszerza swe mroczne wpływy, zaś pod jego władanie z wolna dostają się także mityczni bożkowie, tacy jak Lodowy Niedźwiedź, Kruk i Narwal, tracąc swą pozytywną moc i pogrążając się w ciemności. Jedyną nadzieją na pokonanie demona stają się ojciec i syn: Hiko oraz Ataataq, którzy, łącząc swe siły, wyruszają na spotkanie demona.

W grze wcielamy się na przemian w małego Hiko – którego mocną stroną są zdolności magiczne – i Ataataqa – posługującego się swą nadludzką siłą fizyczną. Dwaj bohaterowie to dwa różne style gry i walki, a także różne umiejętności, które możemy wykorzystać w konfrontacji z lodowymi demonami, a nawet legendarnym Yeti. Podczas gdy władający magią młodziak przyda się nam w pokonywaniu dziesiątek wymyślnych przeszkód, jego ojciec będzie posługiwał się głównie siłą i jednym machnięciem pięści rozbije nawet ogromne śnieżne bloki.

Last Inua to typowa, dwuwymiarowa platformówka, łącząca klasyczną mechanikę ze sprawnie napisaną fabułą oraz masą nowoczesnych rozwiązań technicznych. Przedstawiony w grze świat w oryginalny sposób łączy zaś mitologię dalekiej Północy z elementami współczesnej kultury. Na uwagę zasługuje ponadto ręcznie rysowana oprawa graficzna oraz współgrająca z klimatem rozgrywki ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Last Inua

Wymagania wiekowe Last Inua

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Last Inua

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (Intel Core HD 2000 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP Sp2
PC
iOS