Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2018, 20:13

Remaster Final Fantasy XII zmierza na PC

Początek lutego przyniesie pecetowcom Final Fantasy XII: The Zodiac Age, czyli odświeżony i napakowany usprawnieniami technicznymi remaster gry jRPG z jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii na świecie, dotąd dostępny tylko na PS4. Od premiery tego tytułu na PlayStation 2 minęło prawie 12 lat.

Pecetowcy, przygotujcie się na powrót do Ivalice. Final Fantasy XII: The Zodiac Age, czyli remaster jednego z najsłynniejszych jRPG-ów wszech czasów, zmierza na PC. Tytuł zadebiutuje już 1 lutego, czyli za nieco ponad 3 tygodnie. Grę nabędziecie zarówno w pudełkowej edycji kolekcjonerskiej, jak i poprzez Steama. Konwersja zaoferuje standardowo szereg poprawek wizualnych i udoskonaleń technicznych, żeby obcowanie z nią (przynajmniej w aspekcie technologicznym) nie przypominało powrotu do roku 2006.

Ashe nigdy jeszcze nie wyglądała tak zjawiskowo. - Remaster Final Fantasy XII zmierza na PC - wiadomość - 2018-01-11
Ashe nigdy jeszcze nie wyglądała tak zjawiskowo.

Square Enix zdecydowało o wydaniu portu po sukcesie odświeżonego wydania na PlayStation 4. Edycja pecetowa zawiera więc wszystkie usprawnienia obecne na konsoli Sony, a ponadto zapewnia:

 • rozgrywkę w płynności 60 klatek na sekundę;
 • wsparcie dla ultraszerokich monitorów obsługujących format 21:9;
 • tryby Nowa Gra Plus i Nowa Gra Minus, dostępne od początku gry;
 • 3 wersje ścieżki dźwiękowej;
 • nowe osiągnięcia i wsparcie dla steamowych Kart Kolekcjonerskich.

Deweloper ma też coś dla niezdecydowanych. Ze wszystkimi nowymi funkcjami będziecie się mogli bowiem zapoznać 2 lutego podczas twitterowej sesji, gdzie na pytania fanów odpowiedzą przedstawiciele zespołu deweloperskiego – Hiroaki Kato i Takashi Katano.

Remaster jest łakomym kąskiem nie tylko dla fanów serii, ale i koneserów edycji kolekcjonerskich. Kosztująca 150 dolarów, limitowana kolekcjonerka zawiera m. in. zestaw pięciu popiersi Judge Magisters, sześć artworków i steelbook zawierający oficjalny soundtrack oraz… kod na pobranie gry ze pośrednictwem Steama. Na razie nie wiadomo jednak, czy ktokolwiek podejmie się dystrybucji zestawu w Polsce. Do 8 lutego możecie więc kupić grę z rabatem wynoszącym 20% w cyfrowej edycji standardowej. Poza promocją jej cena wynosić będzie ok. 200 złotych.

Jedyne, czego brakuje kolekcjonerce, to płyta z grą. - Remaster Final Fantasy XII zmierza na PC - wiadomość - 2018-01-11
Jedyne, czego brakuje kolekcjonerce, to płyta z grą.

Przed wyruszeniem w podróż do Królestwa Dalmasca należy upewnić się, że Wasz sprzęt poradzi sobie z odświeżonym FF XII. Wymagania minimalne prezentują się standardowo, natomiast w zalecanych trochę straszy karta graficzna:

Wymagania minimalne:

 • Procesor: Intel Pentium G3260 @ 3.0GHz (albo odpowiednik AMD);
 • Karta graficzna: nVidia GTX 660 (albo odpowiednik AMD z 2GB pamięci wirtualnej);
 • RAM: 4 GB;
 • 50 GB miejsca na dysku.

Wymagania zalecane:

 • Procesor: Intel i5-4460 @ 3.2GHz (albo odpowiednik AMD);
 • Karta graficzna: nVidia GTX 980 (albo odpowiednik AMD z 4GB pamięci wirtualnej);
 • RAM: 8 GB;
 • 50 GB miejsca na dysku.

W oczekiwaniu na rozpoczęcie przygody zdążycie jeszcze obejrzeć zrzuty ekranu z gry – oczywiście w rozdzielczości 4K.