Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXONEPS4PC
Okładka The Elder Scrolls Online: Shadows of the Hist (XONE)
OkładkaThe Elder Scrolls Online: Shadows of the Hist (XONE)

The Elder Scrolls Online: Shadows of the Hist

Jedno z kilku rozszerzeń do MMORPG-a osadzonego w lubianym uniwersum fantasy Tamriel. Dodatek The Elder Scrolls: Online - Shadows of the Hist wprowadza dwa argoniańskie podziemia, do których zabiera nas nowy wątek fabularny.

To jest dodatek do gry The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited.

RPG | FPP | TPP | fantasy | PvP | PvE | MMORPG | The Elder Scrolls | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Elder Scrolls Online: Shadows of the Hist Premiera

1sie2017

PC XONE PS4

Gry podobne do The Elder Scrolls Online: Shadows of the Hist

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

Black Desert Online

Neverwinter

Shadows of the Hist to tytuł kolejnego DLC do MMORPG-a zatytułowanego The Elder Scrolls Online. Podobnie jak podstawowa wersja gry, której wymaga do działania, dodatek zadebiutował między innymi na platformie PC, XONE i PS4, a za jego opracowaniem stoi zespół ZeniMax Online Studios.

Fabuła

Jedną z nowości wprowadzonych przez The Elder Scrolls Online: Shadows of the Hist są dwa argoniańskie podziemia, z którymi powiązana jest fabuła omawianego add-onu. Pierwszym z nich jest Cradle of Shadows, w którym gracze pomagają Argonianom z mrocznego bractwa w walce z zabójcami próbującymi pogrążyć w chaosie krainę Black Marsh. Drugi to Ruins of Mazzatun, czyli zagadkowe ruiny miasta stworzonego przez Argonian z plemienia Xit-Xaht, którego członkowie zmuszają pozostałe „jaszczury” do niewolniczej pracy nad tajemniczym projektem, jaki doprowadził ich do szaleństwa.

Mechanika

Wyżej wymienione podziemia są dostępne zarówno w normalnym trybie, jak i w wariancie przeznaczonym dla weteranów; podobnie jak ma to miejsce w przypadku pozostałych „dungeonów”, poziom wyzwania jest skalowany do poziomu lidera grupy, która zdecyduje się na stawienie czoła czyhającemu tam niebezpieczeństwu. Ponadto, na zdobycie w wydanym na platformie PC, XONE i PS4 The Elder Scrolls Online: Shadows of the Hist czekają nowe osiągnięcia, znajdźki oraz elementy ekwipunku i wyposażenia dla prowadzonej do boju postaci (wśród nich brylują tak zwane Potworne maski).

Warto odnotować, że dodatek zadebiutował wraz z darmową aktualizacją oznaczoną numerem 11, która wnosi szereg nowinek do podstawowej wersji gry. Obszerna lista wprowadzonych przez nią nowości obejmuje między innymi możliwość zmiany rasy, wyglądu i imienia postaci; przejmowanie miast na terenie prowincji Cyrodiil; poprawki dla Aetherian Archive, Hel Ra Citadel i Dragonstar Arena; lepszy balans pasywnych umiejętności charakterystycznych dla poszczególnych ras; czy wreszcie czat tekstowy w konsolowych wersjach gry.

Kwestie techniczne

Shadows of the Hist w żaden sposób nie zmienia warstwy audiowizualnej The Elder Scrolls Online.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI The Elder Scrolls Online: Shadows of the Hist

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
XONE
PS4