Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONESwitch
Okładka Next Up Hero (PC)
OkładkaNext Up Hero (PC)

Next Up Hero

Oryginalna gra RPG akcji, w której wcielamy się w tytułowych herosów.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja | RPG akcji

Next Up Hero Premiera

28cze2018

PC PS4 XONE

16sie2018

Switch

Gry podobne do Next Up Hero

Diablo III

Torchlight II

Immortal Planet

Next Up Hero jest oryginalną grą RPG akcji, za której opracowaniem stoi studio Digital Continue – zespół stworzony przez Joe’a Tringali'ego, czyli współautora takich gier jak Scribblenauts, Lock’s Quest i Drawn to Life. Opisywana tutaj produkcja trafiła na szereg platform, na których liście pojawia się PC, PS4 itd..

Mechanika

W Next Up Hero gracz wciela się w jednego z tytułowych herosów, a jego zadaniem jest eliminacja przeciwników czyhających w Spiral Shards – generowanych proceduralnie labiryntach. Z uwagi na fakt, że pojedynczy bohater zazwyczaj nie jest w stanie stawić czoła zagrożeniu, jednym z kluczy do sukcesu jest… śmierć na polu bitwy. Zmarły może bowiem dołączyć do kolejnego herosa jako anioł i leczyć go, a także zostać wskrzeszonym jako tzw. Echo i walczyć wraz z nim ramię w ramię. W formie Echa postać nie jest tak silna jak bohater, ale każda pomoc zwiększa szanse na powodzenie – w ten sposób na kolejne zwycięstwa pracują nie pojedyncze osoby, a cała społeczność.

Niczym w klasycznych przedstawicielach gatunku akcję ukazano tutaj w widoku izometrycznym. Do naszej dyspozycji oddano dziewięciu bohaterów zróżnicowanych pod kątem preferowanego uzbrojenia i zdolności wykorzystywanych na polu walki, których potencjał bojowy rośnie w miarę postępów. Adwersarzy (oprócz szeregowych oponentów na naszej drodze stają znacznie wytrzymalsi bossowie) eliminujemy tak przy użyciu broni białej pokroju mieczy, jak i wykorzystując broń dystansową; mowa o bumerangach, wyrzutniach rakiet, czy choćby działach laserowych. Co więcej, można dostosować protagonistę do indywidualnych preferencji, zmieniając jego wygląd i wykradając ataki pokonanym wrogom.

Tryby gry

Poza standardowymi wyzwaniami autorzy Next Up Hero co miesiąc udostępniają tak zwane Champion Trials, czyli specjalne próby przeznaczone dla najsilniejszych herosów. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie wyznaczać sobie kolejne cele.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna wydanego na platformę PC, PS4 itd. Next Up Hero została utrzymana w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce – całość okraszono bogatą kolorystyką. Tempo zmagań potęguje dynamiczny soundtrack.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Next Up Hero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Next Up Hero Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.4 GHz / AMD A8-7600 3.1 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 6850 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/10
PC
PS4
XONE
Switch