Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4XONEPCNDSiOSAND
Okładka Lock's Quest (PC)

Lock's Quest

Hybryda RTS-a, RPG-a i produkcji typu tower defense. W Lock's Quest zadaniem gracza jest ochrona artefaktów przed zakusami przeciwników. Filarem rozgrywki jest budowa wież obronnych i konstruowanie rozmaitych pułapek, a także walka z kolejnymi falami oponentów.

Strategiczne | fantasy | RTS | tower defense | widok izometryczny | elementy RPG | 2D

Okładka Lock's Quest (PC)

data premiery gry:

8wrz2008

NDS

30maj2017

PC PS4 XONE

26wrz2019

iOS AND

Lock's Quest jest oryginalną hybrydą gatunkową, łączącą elementy charakterystyczne dla RTS-ów, RPG-ów i produkcji typu tower defense. Produkcja zadebiutowała w 2008 roku na konsoli Nintendo DS, a po latach doczekała się zremasterowanej wersji, wydanej na komputerach osobistych, konsolach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych. Za jej opracowanie odpowiada nowojorskie studio Digital Continue.

Fabuła

Akcja Lock's Quest rozgrywa się w fantastycznym świecie. Główny bohater – tytułowy Lock – jest jednym z tak zwanych Archineerów. Reprezentanci tej profesji poświęcają się badaniu tajemniczego surowca znanego jako Źródło. W oparciu o tę substancję funkcjonuje całe królestwo, które pewnego dnia zostaje zaatakowane przez armię Clockwork pod dowództwem Lorda Agony. Wydarzenia, w jakich przychodzi nam wziąć udział, rozgrywają się na przestrzeni 75 dni działań wojennych, odbywających się w różnych częściach krainy.

Mechanika

Każdy z 75 dni konfliktu oznacza w Lock's Quest nową bitwę. Rozgrywka podzielona została na dwie fazy: przygotowań i walki. W pierwszej z nich zadaniem gracza jest konstruowanie wież obronnych w okolicach świętych artefaktów, które trzeba chronić przed zakusami wrogów. Potencjał bojowy poszczególnych budowli różni się w zależności od wykorzystanych materiałów – do naszej dyspozycji oddano m.in. kamień, drewno i metal. Chcąc odnieść zwycięstwo, musimy także zastawiać pułapki – możemy zainstalować między innymi ruchome piaski i armaty strzelające pociskami spowalniającymi trafionych wrogów.

Następnie przychodzi pora na właściwe starcie, w którym czynny udział bierze również Lock – w trakcie potyczek korzysta z szerokiego wachlarza ataków, skutecznych zarówno w walce z pojedynczymi oponentami, jak i z grupami przeciwników. Ponadto zaimplementowano tutaj nieskomplikowane minigry uruchamiane w momentach, w których podejmujemy się naprawy uszkodzonych konstrukcji. W miarę odnoszonych sukcesów zdobywamy pieniądze, przeznaczane na zakup nowych, potężniejszych przedmiotów.

Kwestie techniczne

Lock’s Quest może pochwalić się przyjemną dla oka, dwuwymiarową oprawą graficzną, zrealizowaną w pixelartowej stylistyce. Oprócz wyższej rozdzielczości reedycja wydana na komputery osobiste, konsole stacjonarne i urządzenia mobilne została wzbogacona o nowy system rozwoju, dzięki któremu w określonych momentach rozgrywki otrzymujemy dostęp do nowych środków obrony. Ponadto na jej potrzeby przebudowano interfejs i sterowanie, od nowa narysowano portrety postaci, a także od podstaw nagrano soundtrack. Listę wprowadzonych zmian zamyka dodatkowy wariant rozgrywki – w tak zwanym Antonia Defense Battles bierzemy udział w szeregu bitew, stawiając czoła kolejnym falom przeciwników na specjalnie przygotowanej mapie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Lock's Quest

Klasyfikacja PEGI Lock's Quest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Lock's Quest

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

Lock's Quest - odświeżona wersja gry zadebiutuje w kwietniu
Lock's Quest - odświeżona wersja gry zadebiutuje w kwietniu

wiadomość16 lutego 2017

Firma THQ Nordic zapowiedziała nową wersję gry Lock's Quest. Odświeżone wydanie hitu z Nintendo DS zadebiutuje w kwietniu na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Lock's Quest - powstaje remaster strategii autorów Scribblenauts?
Lock's Quest - powstaje remaster strategii autorów Scribblenauts?

wiadomość7 stycznia 2017

Wszystko wskazuje na to, że znana z Nintendo DS strategia Lock’s Quest, autorstwa znanego z serii Scribblenauts studia 5TH Cell, otrzyma remaster, który ukaże się na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

NDS
PC
PS4
XONE
iOS
AND