Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONE
Okładka Assassin's Creed: Rogue Remastered (PS4)

Assassin's Creed: Rogue Remastered

Zremasterowana wersja gry Assassin’s Creed: Rogue, wzbogacona o dwa rozszerzenia i mniejsze pakiety dodatków. Na PlayStation 4 i Xboksie One tytuł działa w rozdzielczości 1080p, natomiast posiadacze PlayStation 4 Pro i Xboksa One X mogą się nim cieszyć w jakości 4K.

Akcji | TPP | skradanki | sandbox | reedycje/remastery/remaki | historyczne

Okładka Assassin's Creed: Rogue Remastered (PS4)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

20mar2018

PS4 XONE

Jak sugeruje tytuł, Assassin’s Creed Rogue Remastered jest odświeżoną wersją gry Assassin’s Creed: Rogue, której premiera odbyła się w 2014 roku. Produkcja została opracowana przez studio Ubisoft Sophia, a trafiła między innymi na konsolę PS4 i XONE.

Fabuła

Akcja Assassin's Creed Rogue Remastered toczy się pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w Assassin's Creed IV: Black Flag i Assassin's Creed III. Produkcja przenosi nas do drugiej połowy XVIII wieku, w czasy tak zwanej Wojny Siedmioletniej. Głównym bohaterem jest Shay Patrick Cormac, czyli członek bractwa Asasynów, który nie zgadza się z wyznawaną przez nich filozofią, przez co ostatecznie postanawia przejść na drugą stronę konfliktu. Będąc w szeregach zakonu Templariuszy, protagonista rozpoczyna polowanie na swoich dawnych przyjaciół. Warto odnotować, że wśród bohaterów tej opowieści pojawiają się postacie znane z wcześniejszych części serii, na czele z Haythamem Kenwayem i Achillesem Davenportem.

Mechanika

Wydane na platformę PS4 i XONE Assassin’s Creed Rogue Remastered czerpie garściami z rozwiązań zaproponowanych w czwartej odsłonie cyklu. Na świat oddany do naszej dyspozycji składa się Nowy Jork, północnoamerykańska Dolina Rzeki oraz wody Oceanu Atlantyckiego; poza tym od czasu do czasu możemy odwiedzić również inne części świata. Motorem gry jest wykonywanie zadań fabularnych, którym towarzyszą misje poboczne; lista opcjonalnych aktywności obejmuje zdobywanie wysoko położonych punktów widokowych (na które Shay wspina się w zręczny, parkourowy sposób, odkrywając w ten sposób kolejne fragmenty mapy) oraz kolekcjonowanie licznych znajdziek.

Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych produkcjach spod szyldu Assassin’s Creed, ważną rolę odgrywają starcia z przeciwnikami. Pojedynki toczymy zarówno na lądzie (jako były Asasyn, Cormac jest nie tylko doskonałym skrytobójcą, gdyż świetnie radzi sobie też w walce w zwarciu), jak i na morzu. Jego statek – Morrigan – posiada nowe narzędzia mordu w postaci automatycznego folgierza czy płonącego oleju, a ich dopełnieniem jest taran pozwalający na przebijanie się przez zlodowaciałe fragmenty mórz. Co ciekawe, także przeciwnicy zyskali nowe umiejętności – potrafią nie tylko dokonywać abordaży, lecz również atakować z powietrza oraz wykorzystywać elementy otoczenia w charakterze kryjówek.

Kwestie techniczne

Na potrzeby Assassin’s Creed Rogue Remastered deweloperzy odświeżyli oprawę graficzną – podczas gdy na PlayStation 4 i Xboksie One produkcja działa w rozdzielczości 1080p, na PlayStation 4 Pro i Xboksie One X tytuł uruchamia się w trybie 4K. Na tym jednak się nie kończy, gdyż twórcy poprawili też tekstury i wybrane efekty wizualne. Oprócz podstawowej wersji gry, zestaw zawiera dwa rozszerzenia (The Armor of Sir Gunn oraz The Siege of Fort de Sable) i pakiety dodatków (Master Templar i Explorer; zawierają one broń, elementy kosmetyczne i specjalne stroje dla bohatera, na czele z ubiorem Bayeka z Assassin's Creed Origins).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,6 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do Assassin's Creed: Rogue Remastered

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed: Rogue Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Assassin's Creed: Rogue Remastered – asasyn niepotrzebny
Recenzja gry Assassin's Creed: Rogue Remastered – asasyn niepotrzebny

Recenzja 23 marca 2018, 15:06

Reasumując, otrzymaliśmy „remaster” gry, który na dobrą sprawą nie był nikomu potrzebny, bo w żaden istotny sposób nie usprawnił pierwowzoru. Zmiany poczynione w oprawie wizualnej są na tyle małe, że można tu mówić o zwykłej konwersji na inne platformy sprzętowe. Współczesna historia elektronicznej rozrywki zna oczywiście wiele przypadków tego typu, ale bez trudu da się wskazać takie produkcje, których port niesie ze sobą jakieś istotne nowości. Świetnym przykładem jest GTAV na konsole ósmej generacji i pecety, któremu dołożono tryb pierwszoosobowy, a nikt tytułowi nalepki „remastered” nie przykleił.

PS4
XONE