Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONE
Okładka Assassin's Creed: Rogue Remastered (PS4)
OkładkaAssassin's Creed: Rogue Remastered (PS4)

Assassin's Creed: Rogue Remastered

Zremasterowana wersja gry Assassin’s Creed: Rogue, wzbogacona o dwa rozszerzenia i mniejsze pakiety dodatków. Na PlayStation 4 i Xboksie One tytuł działa w rozdzielczości 1080p, natomiast posiadacze PlayStation 4 Pro i Xboksa One X mogą się nim cieszyć w jakości 4K.

Akcji | TPP | skradanki | sandbox | reedycje/remastery/remaki | historyczne

Assassin's Creed: Rogue Remastered Premiera

20mar2018

PS4 XONE

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Gry podobne do Assassin's Creed: Rogue Remastered

Horizon: Zero Dawn

The Last of Us: Remastered

Śródziemie: Cień Wojny

Jak sugeruje tytuł, Assassin’s Creed Rogue Remastered jest odświeżoną wersją gry Assassin’s Creed: Rogue, której premiera odbyła się w 2014 roku. Produkcja została opracowana przez studio Ubisoft Sophia, a trafiła między innymi na konsolę PS4 i XONE.

Fabuła

Akcja Assassin's Creed Rogue Remastered toczy się pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w Assassin's Creed IV: Black Flag i Assassin's Creed III. Produkcja przenosi nas do drugiej połowy XVIII wieku, w czasy tak zwanej Wojny Siedmioletniej. Głównym bohaterem jest Shay Patrick Cormac, czyli członek bractwa Asasynów, który nie zgadza się z wyznawaną przez nich filozofią, przez co ostatecznie postanawia przejść na drugą stronę konfliktu. Będąc w szeregach zakonu Templariuszy, protagonista rozpoczyna polowanie na swoich dawnych przyjaciół. Warto odnotować, że wśród bohaterów tej opowieści pojawiają się postacie znane z wcześniejszych części serii, na czele z Haythamem Kenwayem i Achillesem Davenportem.

Mechanika

Wydane na platformę PS4 i XONE Assassin’s Creed Rogue Remastered czerpie garściami z rozwiązań zaproponowanych w czwartej odsłonie cyklu. Na świat oddany do naszej dyspozycji składa się Nowy Jork, północnoamerykańska Dolina Rzeki oraz wody Oceanu Atlantyckiego; poza tym od czasu do czasu możemy odwiedzić również inne części świata. Motorem gry jest wykonywanie zadań fabularnych, którym towarzyszą misje poboczne; lista opcjonalnych aktywności obejmuje zdobywanie wysoko położonych punktów widokowych (na które Shay wspina się w zręczny, parkourowy sposób, odkrywając w ten sposób kolejne fragmenty mapy) oraz kolekcjonowanie licznych znajdziek.

Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych produkcjach spod szyldu Assassin’s Creed, ważną rolę odgrywają starcia z przeciwnikami. Pojedynki toczymy zarówno na lądzie (jako były Asasyn, Cormac jest nie tylko doskonałym skrytobójcą, gdyż świetnie radzi sobie też w walce w zwarciu), jak i na morzu. Jego statek – Morrigan – posiada nowe narzędzia mordu w postaci automatycznego folgierza czy płonącego oleju, a ich dopełnieniem jest taran pozwalający na przebijanie się przez zlodowaciałe fragmenty mórz. Co ciekawe, także przeciwnicy zyskali nowe umiejętności – potrafią nie tylko dokonywać abordaży, lecz również atakować z powietrza oraz wykorzystywać elementy otoczenia w charakterze kryjówek.

Kwestie techniczne

Na potrzeby Assassin’s Creed Rogue Remastered deweloperzy odświeżyli oprawę graficzną – podczas gdy na PlayStation 4 i Xboksie One produkcja działa w rozdzielczości 1080p, na PlayStation 4 Pro i Xboksie One X tytuł uruchamia się w trybie 4K. Na tym jednak się nie kończy, gdyż twórcy poprawili też tekstury i wybrane efekty wizualne. Oprócz podstawowej wersji gry, zestaw zawiera dwa rozszerzenia (The Armor of Sir Gunn oraz The Siege of Fort de Sable) i pakiety dodatków (Master Templar i Explorer; zawierają one broń, elementy kosmetyczne i specjalne stroje dla bohatera, na czele z ubiorem Bayeka z Assassin's Creed Origins).

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 171 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Assassin's Creed: Rogue Remastered cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed: Rogue Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
XONE