Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2019, 11:59

Assassin’s Creed: The Rebel Collection zapowiedziane na Switcha

Potwierdziły się plotki o tym, że Assassin’s Creed IV: Black Flag oraz Assassin's Creed: Rogue trafią na Nintendo Switch. Obecność gier na hybrydowej konsoli potwierdziło samo „Wielkie N”, ich premiera zaplanowana została na 6 grudnia tego roku.

Assassin’s Creed: The Rebel Collection zapowiedziane na Switcha - ilustracja #1
Na Switchu wcielimy się w pirata Edwarda Kenwaya oraz łowcę Asasynów Shaya Cormaca.

Ostatnio donosiliśmy, że w ofercie jednego z greckich sklepów pojawiły się gry Assassin’s Creed IV: Black Flag i Assassin's Creed: Rogue w wersji na Switcha. Plotka okazała się prawdą, co potwierdzone zostało podczas Nintendo Direct. Obie gry wraz ze wszystkimi rozszerzeniami zobaczymy na popularnym „pstryku” w ramach zestawu Assassin’s Creed: The Rebel Collection. Jego premierę wyznaczono na 6 grudnia tego roku. Kompilacja doczeka się szeregu usprawnień przygotowanych specjalnie pod kątem Switcha. Możemy więc liczyć na zabawę w trybie przenośnym, obsługę interfejsu za pomocą ekranu dotykowego, zoptymalizowany HUD, HD Rumble oraz celowanie ruchem kontrolera.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Czwarta odsłona cyklu powszechnie uznawana jest za jedną z najlepszych, częściowo dlatego, że nie skupia się jedynie na walce Asasynów z Templariuszami. Wysoką jakość gry docenił Krystian Smoszna, w recenzji dostępnej na GRYOnline.pl przyznał jej notę 9.0/10. W Black Flag wcielamy się w rolę Edwarda Kenwaya, który ze zwykłego bandyty zamienia się w znanego kapitana piratów oraz członka zakonu asasynów. Deweloperzy nie mogli wybrać lepszego miejsca i czasu na pokazanie jego podbojów. W produkcji odwiedzamy bowiem Karaiby (w tym tak znane porty jak Hawana czy Nassau) podczas tzw. złotej ery piractwa. Mamy nawet przyjemność spotkać się z prawdziwą śmietanką kapitanów, w tym z Czarnobrodym, Calico Jackiem czy Anną Bonny.

Black Flag dostępny jest na PC oraz konsolach PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One i Wii U od 2013 roku.

Assassin's Creed: Rogue

Black Flag i Rogue nie są jedynymi odsłonami serii, które skierowane są do użytkowników Nintendo Switch. Od 21 maja 2019 roku na konsoli można ogrywać Assassin's Creed III Remastered oraz Assassin's Creed III: Liberation Remastered. Co więcej, japońscy fani dzięki usłudze streamingu otrzymali także dostęp do najnowszej odsłony o podtytule Odyssey.

Rogue pozwala nam bliżej przyjrzeć się wojnie siedmioletniej z XVIII wieku, którą obserwujemy z perspektywy Shaya Patrica Cormaca. Protagonista jest byłym członkiem zakonu Asasynów, który nie zgadzał się z doktrynami bractwa i postanowił je opuścić. Co ciekawe, przeszedł na drugą stronę konfliktu i zasilił szeregi Templariuszy. Od tego momentu jego zadaniem stało się tropienie i eliminowanie dawnych towarzyszy. Produkcja bazuje głównie na rozwiązaniach wykorzystanych w Black Flag, powracają więc morskie podróże i liczne potyczki z wykorzystaniem okrętów. Tym razem żeglować można po Oceanie Atlantyckim, a wśród dostępnych portów znalazł się m.in. Nowy Jork. Choć potencjał był duży, Rogue nie powtórzył sukcesu „czwórki”, a gra otrzymała od nas notę 6.0/10.

Produkcja pierwotnie zadebiutowała na konsolach Xbox 360 oraz PS3 w roku 2014, rok później trafiła także na PC. Jej zremasterowana wersja dostępna jest na PS4 i Xbox One od 2019, a oferuje m.in. rozdzielczość 1080p i 4K czy ulepszone tekstury.