Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2019, 17:04

autor: "Vergil"

Jutro zapowiedź Assassin's Creed 4 i Rogue na Nintendo Switch?

Niebawem możemy doczekać się zapowiedzi Assassin’s Creed IV: Black Flag i Assassin’s Creed: Rogue Remastered na konsolę Nintendo Switch. Na krótko przed nadchodzącym Nintendo Direct jeden ze sklepów dodał te produkcje do swojej oferty.

Wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości posiadacze konsoli Nintendo Switch będą mogli sprawdzić dwie kolejne części serii Assassin's Creed. Tym razem mowa o Assassin's Creed IV: Black Flag oraz Assassin's Creed: Rogue Remastered, które do swojej oferty dodał grecki sklep The Console Club (po czym szybko je usunął, jednak powszechnie wiadomo, że w Internecie nic nie ginie).

O ile można by to uznać za zwyczajny błąd, warto jeszcze zauważyć, że sytuacja miała miejsce na krótko przed nadchodzącą transmisją Nintendo Direct (rozpocznie się ona 5 września o północy polskiego czasu), na której gigant z Kioto podzieli się z graczami swoimi planami na przyszłość. Jako że Nintendo blisko współpracuje z firmą Ubisoft, a ta druga chętnie przygotowuje konwersje starszych odsłon cyklu Assassin’s Creed na rozmaite platformy, śmiało można założyć, że w istocie coś jest na rzeczy.

Assassin’s Creed IV: Black Flag i Assassin’s Creed: Rogue Remastered pozwalają graczom wcielić się nie tylko w Asasyna i Templariusza, lecz także nieustraszonych i zaprawionych w bojach żeglarzy. - Jutro zapowiedź Assassin's Creed 4 i Rogue na Nintendo Switch? - wiadomość - 2019-09-03
Assassin’s Creed IV: Black Flag i Assassin’s Creed: Rogue Remastered pozwalają graczom wcielić się nie tylko w Asasyna i Templariusza, lecz także nieustraszonych i zaprawionych w bojach żeglarzy.

Jak dotąd posiadacze Nintendo Switch mogą sprawdzić na swojej konsoli Assassin’s Creed III Remastered, które w maju 2019 roku otrzymali w pakiecie z Assassin's Creed: Liberation Remastered, a także (dzięki streamingowi i tylko w Japonii) – Assassin’s Creed: Odyssey. Firma Ubisoft wciąż ma zatem spore pole do popisu; o ile trudno sobie wyobrazić, by na „pstryczka” miała trafić pierwsza część serii, o tyle wydanie na niego kompilacji Assassin’s Creed: The Ezio Collection wydaje się całkiem realne.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Ubisoft
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Nintendo
  3. Recenzja gry Assassin's Creed IV: Black Flag - piracki sandbox na szerokich wodach