Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2019, 18:15

autor: Ender

Epic Games Store jednak zaoferuje pre-load plików Borderlands 3

Wbrew poprzednim zapowiedziom, posiadacze pre-orderów Borderlands 3 na komputerach PC będą mogli jednak pobrać grę przed premierą w serwisie Epic Games Store. Tytuł zostanie udostępniony fanom na 48 godzin przed debiutem.

W połowie ubiegłego miesiąca fani nadchodzącego Borderlands 3 dowiedzieli się, że w przeciwieństwie do właścicieli konsol, na pecetach nie będą mogli pobrać przed premierą niezbędnych plików gry. Winę za sytuację ponosił serwis Epic Games Store, będący jedyną platformą dystrybuującą produkcję na PC. Jego przedstawiciele ogłosili, że nie posiadają odpowiedniego zaplecza technicznego do umożliwienia pre-loadu danych. Dziś okazało się, że Epic zmienił zdanie. Wszyscy posiadacze pre-orderów będą mogli zacząć pobierać Borderlands 3 na 48 godzin przed cyfrową premierą gry, która wyznaczona została na 13 września, na godzinę 1.00 polskiego czasu. Według opublikowanych niedawno wymagań sprzętowych, klient tytułu może ważyć nawet ponad 70 GB.

Ne pecetach pliki gry pobierzemy na 48 godzin przed premierą. - Epic Games Store jednak zaoferuje pre-load plików Borderlands 3 - wiadomość - 2019-09-04
Ne pecetach pliki gry pobierzemy na 48 godzin przed premierą.

Wpływ na zmianę decyzji Epic Games Store miało z pewnością głośno wyrażane niezadowolenie przez fanów, nacisk ze strony deweloperów, a także to, że dzieło Gearboksu jest największym tegorocznym ekskluzywnym tytułem w katalogu sprzedawcy. Wszystkie problemy i niedogodności związane z jego premierą na pecetach dodatkowo mogą zaostrzyć i tak dużą niechęć do platformy Epic Games Store. Przypomnijmy, że sklep w sierpniu zaczął już oferować opcję pre-loadu dla wybranych tytułów, tak więc wiele osób uznało wówczas, że funkcja stała się automatycznie jego standardem. W tej chwili nie wiemy, czy pre-load Borderlands 3 okaże się kolejnym wyjątkiem i na szerokie wprowadzanie opcji w sklepie będziemy musieli jeszcze poczekać (podobnie jak na wiele innych udogodnień oferowanych przez konkurencję).

13 września Borderlands 3 pojawi się równocześnie na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Borderlands 3
  2. Wymagania sprzętowe Borderlands 3
  3. Wszystko o Borderlands 3
  4. 5 powodów, dla których Borderlands 3 zachwyci fanów