Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2019, 13:08

Borderlands 3 bez pre-loadu w Epic Games Store

Otrzymaliśmy potwierdzenie, że serwis Epic Games Store nie zaoferuje dla Borderlands 3 opcji pre-loadu, czyli możliwości pobrania plików gry przed premierą.

Borderlands 3 ukaże się dokładnie za miesiąc. - Borderlands 3 bez pre-loadu w Epic Games Store - wiadomość - 2019-08-13
Borderlands 3 ukaże się dokładnie za miesiąc.
BORDERLANDS 3 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Gearbox Software
  2. Wydawca: 2K Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 13 września 2019 r.

Musimy rozczarować osoby mające nadzieję na pobranie w serwisie Epic Games Store plików Borderlands 3 przed premierą. Prezes firmy Epic Games, Tim Sweeney, potwierdził, że w przypadku tej gry funkcja pre-loadu nie zostanie udostępniona.

Jak tłumaczy, ta opcja została już dodana do systemów serwisu, ale nie są one jeszcze gotowe obsłużyć premiery produkcji budzącej tak duże zainteresowanie jak Borderlands 3. Możliwe więc, że wkrótce zobaczymy pre-load w innych grach w Epic Games Store, podczas gdy osoby czekające na najnowszy projekt studia Gearbox Software będą musiały obejść się smakiem.

To zła wiadomość dla graczy, gdyż pecetowa wersja Borderlands 3 do kwietnia przyszłego roku będzie dostępna wyłącznie w Epic Games Store. To również kiepska nowina dla właścicieli tego serwisu. Gra jest bowiem zdecydowanie największym exclusivem, jaki udało się zdobyć tej platformie. Wiele osób po raz pierwszy skorzysta z niej właśnie dla tego projektu i mało rozbudowana funkcjonalność klienta nie zrobi na nich dobrego wrażenia.

Po tej nowinie rozbawienie budzą stare wypowiedzi prezesa Gearbox Software. W kwietniu Randy Pitchford, broniąc decyzji o ekskluzywności, tłumaczył, że w sierpniu, kiedy zadebiutuje Borderlands 3, Epic Games Store będzie znacznie bardziej rozbudowaną usługą. Argumentował, że jest tego pewien, gdyż nieadekwatna jakość serwisu mocno zaszkodziłaby studiu Epic Games. Jak widać, Pitchford mocno się przeliczył.

Przypomnijmy, że Borderlands 3 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra zadebiutuje 13 września. Nie musimy obawiać się opóźnienia premiery, gdyż autorzy niedawno pochwalili się, że produkcja osiągnęła tzw. złoty status.

  1. Oficjalna strona gry
  2. 5 powodów, dla których Borderlands 3 zachwyci fanów