Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2022, 13:15

autor: Patryk Kubiak

Borderlands 3 z 15 mln sprzedanych egzemplarzy. To jedna z najchętniej kupowanych serii strzelanek

Niedawno zostały opublikowane statystyki sprzedaży serii Borderlands. Trzecia część przekroczyła 15 mln kupionych kopii, a generalnie marka ma na swoim koncie aż 74 mln sprzedanych egzemplarzy.

Borderlands 3 sprzedaje się doskonale, a cała marka jest jedną z najpopularniejszych serii strzelanek na rynku – wynika z informacji opublikowanych przez Embracer Group.

15 mln sprzedanych kopii „trójki”, 74 mln całej serii

Embracer to przedsiębiorstwo, w którego skład wchodzą takie podmioty jak m.in. THQ Nordic czy Gearbox Software, czyli twórca serii Borderlands. Z jego raportu finansowego za trzeci kwartał 2021 roku wynika, że „trójka” rozeszła się do tej pory w 15 mln egzemplarzy, natomiast wszystkie części osiągnęły poziom 74 mln.

Trzecim Borderlands udało się uzyskać taki wynik w ciągu dwóch lat od premiery. Rezultat marki zaś czyni z niej jedną z najlepiej sprzedających się w historii firmy.

Interesuje Cię gra Borderlands 3? Sprawdź nasz poradnik:

  1. Borderlands 3 – poradnik do gry

Dane udostępniane przez Embracera zawierają aktualne statystyki dotyczące kluczowych gier w portfolio spółki, na które składa się 271 marek.

W tym okresie seria Borderlands sprzedała się w ponad 2 mln kopii, a Borderlands 3 przekroczyło łącznie 15 mln egzemplarzy – pisze Embracer w podsumowaniu trzeciego kwartału 2021 roku.

Borderlands 2 nadal na szczycie, nowości na horyzoncie

Na ten moment Gearbox pracuje nad dziesięcioma grami AAA, w tym nad Borderlands 4. Producent chce wydać wszystkie te projekty do 2026 roku.

Wśród tych dziesięciu tytułów kilka jest w fazie koncepcyjnej lub przedprodukcyjnej. Deweloperzy muszą więc mocno trzymać się biznesplanu i znaleźć więcej zasobów, aby „dowieźć” wszystkie te gry. Wydaje się, że są na dobrej drodze, ale plan mają ambitny – komentuje dyrektor generalny Embracer Group, Lars Wingefors.

Jeżeli chodzi o najlepiej sprzedającą się odsłonę serii Borderlands, wciąż niedoścignione pozostaje Borderlands 2 z 26 mln kopii. Jest to jednocześnie najchętniej kupowany tytuł w ofercie 2K Games, czyli wydawcy serii.