Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2022, 13:50

autor: Patryk Kubiak

Final Fantasy XIV bez NFT, ale z odświeżeniem grafiki

Twórcy Finał Fantasy XIV ogłosili, że w grze nie znajdzie się NFT, ale wróci za to bezpłatna wersja próbna. Poza tym tytuł doczeka się graficznej aktualizacji.

Final Fantasy XIV nie będzie mieć NFT, przynajmniej na razie – poinformował reżyser tytułu Naoki Yoshida. Gracze FFXIV mogą odetchnąć spokojnie, bo niedawno o NFT wypowiadał się prezes Square Enix, Yosuke Matsuda, który był zdania, że technologia blockchainów może pomóc graczom we współtworzeniu świata przedstawionego w produkcjach. Oczywiście, społeczność była innego zdania – według niej NFT jest źródłem dodatkowego zarobku dla deweloperów.

NFT „nie w tym momencie”

Powyższe rewelacje zostały zdradzone przez twórców gry podczas transmisji Letter to the Producer. Yoshida mówił wówczas:

Biorąc pod uwagę, jak zaprojektowano FFXIV, nie zamierzamy w tym momencie włączać do gry żadnych elementów NFT, więc jeśli ktoś jest zmartwiony lub zaniepokojony z tego powodu, to mogę jasno powiedzieć: nie mamy takich planów.

Dopytywany o zawarte w swojej wypowiedzi sformułowanie „w tym momencie” Yoshida zapewnił, że producent nie ma w ogóle zamiaru dodać NFT do gry.

Graficzny upgrade i powrót bezpłatnego triala

Podczas transmisji ogłoszono także, że bezpłatna wersja próbna Final Fantasy XIV powróci 22 lutego. Darmowy trial został wcześniej zawieszony z powodu niestabilności serwerów po premierze dodatku Endwalker.

Dodatkowo fani zostali uraczeni szczegółami graficznego odświeżenia, które nadejdzie wraz z aktualizacją gry do wersji 7.0. Zawierać będzie m.in. następujące zmiany:

  1. usprawnienie animacji i oświetlenia;
  2. poprawione efekty cieni;
  3. tekstury o wyższej rozdzielczości (włosy, skóra, sprzęt itp.);
  4. ulepszona faktura materiałów (skóra, metal, tkanina itp.);
  5. więcej obiektów środowiskowych;
  6. wyższa rozdzielczość i różnorodność automatycznie generowanych roślin, w tym trawy;
  7. możliwe ulepszenia wyglądu i działania mgły oraz innych efektów otoczenia.

Tak będzie wyglądać odświeżone FFXIV