Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2021, 09:33

Final Fantasy XIV z nowym rekordem na Steamie dzięki dodatkowi Endwalker

Dzięki wczesnemu dostępowi dodatku Endwalker gra Final Fantasy XIV Online ustanowiła nowy rekord aktywności na Steamie. W ciągu pół roku to MMORPG podwoiło swoją bazę graczy w serwisie firmy Valve.

W SKRÓCIE:
  1. Final Fantasy XIV ustanowiło nowy rekord aktywności na Steamie,
  2. jest to zasługa startu wczesnego dostępu dodatku Endwalker,
  3. FFXIV podwoiło swoją bazę graczy na Steamie od czerwca tego roku.

MMORPG Final Fantasy XIV Online nie przestaje zadziwiać. Gra właśnie ustanowiła nowy rekord aktywności na Steamie. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia w tytuł bawiło się 94 540 osób jednocześnie. To prawie o połowę więcej, niż wyniósł poprzedni rekord, czyli 67 tysięcy, ustanowiony w lipcu bieżącego roku.

Powodem tego sukcesu jest nowy dodatek, zatytułowany Endwalker. Jego premiera odbędzie się dopiero w przyszłym tygodniu, ale kilka dni temu wystartował wczesny dostęp. Aby wziąć w nim udział, wystarczy złożyć preorder. Nic więc dziwnego, że fani gry rzucili się do zabawy w ten weekend.

Zanim zagracie w Endwalkera, warto skorzystać z oficjalnego benchmarka, który pozwoli Wam sprawdzić, czy Wasz pecet da radę udźwignąć to rozszerzenie.

  1. Final Fantasy XIV: Endwalker Benchmark - pobierz

2021 rok to złoty okres dla Final Fantasy XIV. Od lipca gra podwoiła bazę użytkowników na Steamie. To obecnie jedno z najgorętszych MMORPG na rynku. Produkcja mocno skorzystała na słabości World of Warcraft – wielu streamerów i graczy przeniosło się w ciągu ostatnich miesięcy z WoW-a do FFXIV.

Ustanowienie nowego rekordu aktywności pokazuje, że wzrostu Final Fantasy XIV nie dała rady zatrzymać nawet premiera New World, choć należy dodać, iż produkcja studia Amazon Games wciąż ma większą bazę graczy na Steamie. Pokazuje to jednak, że renesans FFXIV ma solidne podstawy i nie był spowodowany jedynie pragnieniem fanów WoW-a zagrania w jakiekolwiek inne MMORPG.

Firma Square Enix niedawno poinformowała, że Final Fantasy XIV stało się największym hitem kasowym w historii serii. Wydawca zapewnił wtedy, że gra ma przed sobą długą przyszłość i nie będzie szczędził środków na jej rozwój.

Przypomnijmy, że Final Fantasy XIV: Endwalker zadebiutuje na rynku 7 grudnia tego roku. Produkcja trafi równocześnie na PC, PlayStation 4 i PlayStation 5. Wczesny dostęp dotyczy także wersji konsolowej.

  1. Oficjalna strona internetowa Final Fantasy XIV: Endwalker
  2. Recenzja gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn – prawdziwie odrodzone MMO
  3. Najlepsze MMORPG dla jednego gracza w 2020 roku – gry dla samotnych wilków