Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2019, 14:22

autor: Froozyy

Borderlands 3 - nowe szczegóły nt. endgame'u i rozwoju gry po premierze

Twórcy Borderlands 3 przekazali światu informację na temat tego, co czeka graczy po skończeniu kampanii fabularnej. Dodatkowo dowiedzieliśmy się też nieco o tym, jakie aktualizacje i dodatki pojawią się po premierze gry.

Po skończeniu kampanii fabularnej w Borderlands 3 gracze będą mieli nadal ręce pełne roboty. - Borderlands 3 - nowe szczegóły nt. endgame'u i rozwoju gry po premierze - wiadomość - 2019-08-31
Po skończeniu kampanii fabularnej w Borderlands 3 gracze będą mieli nadal ręce pełne roboty.

2K Games oraz Gearbox Software poinformowali właśnie o tym, jaka zawartość czeka na graczy w Borderlands 3 po zakończeniu kampanii fabularnej. Przede wszystkim w grze pojawi się tryb True Vault Hunter (nowa gra plus), system osiągnięć Guardian Rank (wzorowany na Badass Rank z drugiej części) oraz nowy tryb Mayhem. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, jakie plany mają twórcy co do wydawania dodatków i aktualizacji po premierze gry.

Guardian Rank

Guardian Rank w Borderlands 3 - Borderlands 3 - nowe szczegóły nt. endgame'u i rozwoju gry po premierze - wiadomość - 2019-08-31
Guardian Rank w Borderlands 3

Przejście głównej kampanii odblokowuje kluczowy element gry, czyli system osiągnięć Guardian Rank. Jest on wzorowany na Baddass Rank znanym z drugiej części i jego idea jest taka sama – ulepszanie statystyk, które mają zastosowanie do wszystkich Vault Hunterów.

Po napełnieniu paska doświadczenia odblokujemy Guardian Token, który pozwoli na wzmocnienie jednej z sześciu losowych statystyk (łącznie będzie ich 17 i zostaną podzielone na trzy kategorie). Za każdym razem, gdy zainwestujemy konkretną liczbę Tokenów w daną kategorię, to otrzymamy możliwość wybrania dodatkowego bonusu, w którego skład mogą wchodzić umiejętności pasywne, ale również bronie oraz przedmioty kosmetyczne. Ich odblokowanie będzie wymagało poważnego poświęcenia, jednak twórcy obiecują, że nagrody będą odczuwalne natychmiastowo.

Tryb True Vault Hunter

Tryb True Vault Hunter to nic innego jak znany z innych produkcji tryb nowej gry plus. W nim wrogowie będą trudniejsi, a łup znacznie lepszy. Postępy misji będą unikalne dla trybu normalnego i trybu True Vault Hunter, jednakże statystyki i wyposażenie będą wspólne.

Tryb Mayhem

Tryb Mayhem w Borderlands 3 - Borderlands 3 - nowe szczegóły nt. endgame'u i rozwoju gry po premierze - wiadomość - 2019-08-31
Tryb Mayhem w Borderlands 3

Zupełną nowością będzie natomiast tryb Mayhem. Po ukończeniu kampanii na pokładzie Sanctuary III aktywuje się tajemniczy terminal, który umożliwi włączenie trzech trybów trudności Mayhem. Uruchomienie jednego z nich zmieni rozgrywkę we wszystkich światach. Wrogowie otrzymają zwiększone zdrowie, tarcze i zbroje, a gracz będzie miał szansę zdobyć więcej pieniędzy, Eridium, doświadczenia oraz znacznie lepszych łupów.

Na domiar tego Mayhem sprawi, że każda planeta, którą odwiedzimy, będzie zawierała losowy modyfikator, który z założenia ma utrudnić grę. Przykładowo modyfikacja Savage zwiększy obrażenia od broni przeciwników, a You’re a Wizard zmniejszy obrażenia zadawane przez graczy zwykłymi pociskami, ale zwiększy te od żywiołów. Modyfikacje będą widoczne na ekranie mapy.

Twórcy ostrzegają jednak, że włączenie trzeciego trybu Mayhem po pierwszym przejściu kampanii to istne samobójstwo. Zamiast tego zalecają rozpoczęcie przygody od trybu pierwszego i spokojne zdobywanie doświadczenia oraz wyposażenia. Warto jednak wiedzieć, że możliwość włączenia trybu Mayhem w rozgrywce True Vault Hunter będzie zablokowana, dopóki ponownie nie skończymy kampanii fabularnej (nawet pomimo ukończenia jej w normalnym trybie).

Nowa zawartość i DLC

Aktualizacje i dodatki do Borderlands 3 - Borderlands 3 - nowe szczegóły nt. endgame'u i rozwoju gry po premierze - wiadomość - 2019-08-31
Aktualizacje i dodatki do Borderlands 3

Jakby jeszcze Wam było mało, to twórcy już teraz zapowiedzieli dwie aktualizacje oraz pierwsze DLC, które ukażą się w tym roku. Pierwsze wydarzenie najprawdopodobniej pojawi się na Halloween i wprowadzi do gry „upiorne” aktywności i nagrody z nimi powiązane. Drugie natomiast zapewni szereg nowości, m.in. mapę, wrogów i bossów. Oba będą dostępne zupełnie za darmo.

Zapowiedziany dodatek (za darmo dla posiadaczy przepustki sezonowej) wprowadzi do gry nową postać. Jednak póki co nie poznaliśmy więcej informacji na ten temat. Twórcy zapewniają też, że to tylko przedsmak tego, co czeka nas w Borderlands 3 w 2020 roku.

Borderlands 3 ukaże się już 13 września 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.