Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2019, 15:55

autor: Vergil

Obrazki z Bully 2 krążące po sieci to fake

Publikowane od sierpnia rzekome przecieki z gry Bully 2 działały na wyobraźnię graczy wyczekujących oficjalnej zapowiedzi tej produkcji. Jak się okazuje, było to skrupulatnie przygotowane oszustwo.

Od sierpnia w sieci pojawiały się grafiki rzekomo będące przeciekami z nadciągającej kontynuacji gry Bully (znanej również pod nazwą Canis Canem Edit). Z uwagi na fakt, że sprawa od początku wydawała się szyta wyjątkowo grubymi nićmi, zdecydowaliśmy, iż zignorujemy ten temat. Jak się okazuje, w istocie mieliśmy do czynienia z podróbkami, gdyż do stworzenia owych obrazków przyznał się brazylijski artysta koncepcyjny – Felipe Borges. Autor napisał na swoim twitterowym profilu, że sprawa zaszła już zbyt daleko, by nadal w nią brnąć, toteż postanowił wycofać się z całego przedsięwzięcia, uprzednio przepraszając graczy za wprowadzenie ich w błąd.

W tym momencie nie pozostaje nic innego, jak przypomnieć, że jeszcze w 2013 roku firma Take-Two Interactive zarejestrowała markę Bully Bullworth Academy: Canis Canem Edit, co zdawało się potwierdzać, że w istocie trwają prace nad drugą odsłoną cyklu zapoczątkowanego siedem lat wcześniej. Po raz kolejny o tym projekcie usłyszeliśmy w kwietniu 2017 roku, kiedy to administrator GTA Forums ujawnił, że kontynuacja Bully'ego podobno jest następnym projektem firmy Rockstar Games. Później doczekaliśmy się jeszcze przecieku, zgodnie z którym gra miałaby nosić tytuł Bully 2: Kevin's Back Jack, a nawet otrzymaliśmy szkice koncepcyjne.

To, że w istocie coś jest na rzeczy, zdawały się sugerować dopiero informacje na temat castingów do kolejnej produkcji „gwiazd rocka”. Lipiec 2019 roku przyniósł natomiast powiązany z Bullym easter egg w Grand Theft Auto Online, z kolei sierpień – nieoficjalne doniesienia, zgodnie z którymi Bully 2 miałby zadebiutować pod koniec 2020 roku.

Jak widać, choć o kontynuacji Bully’ego jest głośno od dobrych kilku lat, oficjalnej zapowiedzi jak nie było, tak nie ma. Kto jednak wie, co przygotowują dla nas deweloperzy z Rockstar Games?

Co by nie mówić, obrazki stworzone przez Felipe Borgesa wyglądały całkiem przekonująco. - Obrazki z Bully 2 krążące po sieci to fake - wiadomość - 2019-09-03
Co by nie mówić, obrazki stworzone przez Felipe Borgesa wyglądały całkiem przekonująco.
  1. Oficjalna strona internetowa studia Rockstar Games