Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2019, 11:49

Rockstar pracuje nad Bully 2? Gra ma zmierzać na obecne konsole i next geny

Youtuber znany jako SWETGA sugeruje, że studio Rockstar Games pracuje nad kontynuacją Bully. Gra miałaby się ukazać pod koniec 2020 roku na PS4 i Xboksie One, a także konsolach nowej generacji.

Bully w końcu doczeka się kontynuacji? - Rockstar pracuje nad Bully 2? Gra ma zmierzać na obecne konsole i next geny - wiadomość - 2019-08-07
Bully w końcu doczeka się kontynuacji?

Youtuber o ksywie SWETGA twierdzi, że firma Rockstar Games pracuje nad drugą częścią Bully. Źródłem informacji ma być anonimowy pracownik”. Autor przecieku sugeruje, że produkcja ukaże się pod koniec 2020 roku - najprawdopodobniej w październiku lub listopadzie - na konsolach obecnej i nowej generacji.

Od premiery pierwszej części Bully minęło już 13 lat. Oznacza to, że fani tej produkcji czekają na kontynuację dłużej niż miłośnicy westernów z serii Red Dead Redemption. Co prawda gra opowiadająca o przygodach Jimmiego Hopkinsa nie była hitem na miarę GTA czy RDR, ale sprzedała się dobrze i spotkała z ciepłym odbiorem ze strony recenzentów (choć wywołała też sporo kontrowersji).

Warto też pamiętać o niedawnych stwierdzeniach szefa Take-Two (firmy, która jest właścicielem Rockstar Games), Straussa Zelnicka, który sugerował, że chce, by jego koncern tworzył gry trochę szybciej - a co za tym idzie, częściej. W związku z tym nie da się wykluczyć, że faktycznie nadchodzi moment, w którym deweloperzy dadzą szansę kontynuacji Bully.

Oczywiście, biorąc pod uwagę bardzo niepewne źródło, do rewelacji youtubera należy podejść z dużą dozą ostrożności - to na razie wyłącznie plotka. Trzeba też zaznaczyć, że doniesienia o powstawaniu Bully 2 pojawiały się już kilkukrotnie na przestrzeni lat i jak dotychczas nie przyniosły żadnych owoców.

  1. Bully - strona oficjalna
  2. Bully: Scholarship Edition - poradnik
  3. Bully: Scholarship Edition - recenzja gry