Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2019, 11:30

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

W GTA Online pojawił się easter egg związany z grą Bully

Firma Rockstar Games ukryła w najnowszej aktualizacji gry Grand Theft Auto Online odwołanie do swojej wcześniejszej produkcji pod tytułem Bully (znanej także pod nazwą Canis Canem Edit).

Herb Akademii Bullworth, w której toczyła się akcja gry Bully. - W GTA Online pojawił się easter egg związany z grą Bully - wiadomość - 2019-07-29
Herb Akademii Bullworth, w której toczyła się akcja gry Bully.

Tydzień temu Grand Theft Auto Online otrzymało dużą aktualizację wprowadzającą do gry budynek Diamond Casino & Resort. Oprócz mocno ograniczonego w wielu krajach (w tym w Polsce) kasyna budowla posiada specjalne apartamenty dla VIP-ów, które można wynająć, a następnie modyfikować ich wystrój, np. poprzez nabywanie drogocennych dzieł sztuki. Wśród malowideł dostępnych do zakupu gracze szybko wypatrzyli obraz bezpośrednio nawiązujący do gry Bully.

Dzieło Canis Canem Edit autorstwa Mathew Morse'a przedstawia cztery symbole, które znajdują się w herbie fikcyjnej Akademii Bullworth (będącej miejscem akcji gry Bully): zaciśniętą pięść, węża, czaszkę i szczura. Obraz utrzymany jest w tej samej niebiesko-złotej kolorystyce, co tarcza herbu, a nazwa malowidła Canis Canem Edit (z łaciny: „pies zjada psa”) jest jednocześnie europejskim tytułem gry w wersji na PlayStation 2.

Obraz Canis Canem Edit w GTA Online.

O tym, że Rockstar planuje kontynuację serii Bully mówi się już od dłuższego czasu. W zeszłym roku londyński oddział Pinewood Studios poszukiwał aktorów do nowej produkcji pasującej opisem do Bully 2. Czy easter egg zwiastuje rychłą zapowiedź tytułu, czy tylko stanowi hołd dla gry z poprzedniej dekady – tego nie wiemy. Firma Rockstar Games już raz próbowała przywrócić cykl do życia wiele lat temu, projekt został jednak anulowany.