Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2019, 10:24

Czy Assassin's Creed potrzebuje reboota? Wybrańcy Ubisoftu pytają fanów

Na oficjalnym reddicie Assassin’s Creed zorganizowano dyskusję o przyszłości serii. Zadane pytania sugerują, że firma Ubisoft rozważa reboot cyklu.

Assassin’s Creed Odyssey okazało się wielkim sukcesem kasowym, ale nie brakuje fanów, którym nie podobało się rozbudowanie elementów fantastycznych i mechaniki RPG. - Call of Duty: Modern Warfare - obszerny gameplay z multiplayera w 4K - wiadomość - 2019-08-13
Assassin’s Creed Odyssey okazało się wielkim sukcesem kasowym, ale nie brakuje fanów, którym nie podobało się rozbudowanie elementów fantastycznych i mechaniki RPG.

Na oficjalnym reddicie serii Assassin’s Creed rozpoczęto ciekawą dyskusję o hipotetycznym restarcie serii. Należy podkreślić, że chodzi o dalszą przyszłość marki, gdyż następna odsłona cyklu jest już w bardzo zaawansowanym stadium produkcji.

Dyskusję zorganizowała tzw. Gildia Mentorów, czyli grupa fanów wybrana przez Ubisoft do pośredniczenia w interakcjach między resztą społeczności a deweloperami.

Zadano sześć pytań:

  1. Czy byłbyś zainteresowany rebootem serii? Uzasadnij odpowiedź.
  2. Assassin’s Creed Origins zaprojektowany jako tzw. „miękki reboot” mający być dobrym momentem startu dla nowych graczy. Czy uważasz, że gra dobrze wprowadziła żółtodziobów w uniwersum serii?
  3. Czy zagrałbyś w reboot serii, gdyby został nagle zapowiedziany?
  4. Gdyby tobie powierzono zadanie zrestartowania serii, jakie elementy cyklu byś zmienił lub usunął?
  5. Gdyby tobie powierzono zadanie zrestartowania serii, jakie elementy cyklu byś zachował?
  6. Czy znasz jakieś serie, które zaliczyły dobry restart, na których wzorować się powinno Assassin’s Creed?

Pytania zadała Mentor’s Guild, ale rola tej grupy powoduje, że odpowiedzi trafią wprost do deweloperów. Pojawienie się dyskusji sugeruje, że Ubisoft może rozważać dokonanie restartu serii. Ma to sens, gdyż tło fabularne cyklu związane z cywilizacją Isu stało się bardzo pogmatwane i ciężko jest się dzisiaj w nim połapać nawet oddanym miłośnikom marki.

Swoje odpowiedzi dało już wielu fanów i są one bardzo różnorodne. Wielu z nich narzeka na większą ilość elementów fantastycznych w Assassin’s Creed Odyssey, w tym zwłaszcza wyposażenie bohatera w supermoce. Sporo osób chciałoby skoncentrowania się głównie na historycznej części marki, ale nie brakuje także fanów przypominających, że dokładnie za to krytykowane było Assassin’s Creed: Unity. Spośród elementów serii, które fani chcieliby najbardziej zachować w reboocie są ukryte ostrza i sami asasyni.

Zdania są również podzielone w kontekscie rozgrywki. Sądząc po wynikach sprzedaży, skręt serii w stronę RPG okazał się sukcesem, ale w dyskusji wiele osób chciałoby usunięcia wyborów fabularnych oraz zastąpienia drzewka rozwoju odblokowywaniem zdolności automatycznie wraz z rozwojem historii.

Natomiast wszyscy zgadzają się, że serii potrzebny jest powrót bardziej rozbudowanego systemu parkouru i jako złoty standard w ramach cyklu podawane jest Assassin’s Creed: Unity.

  1. Wszystko o Assassin's Creed Odyssey
  2. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3
  3. Oficjalna strona gry