Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2018, 10:45

Premiera Assassin's Creed Rogue Remastered

Dziś na PlayStation 4 oraz Xboksie One swoją premierę ma zremasterowana wersja Assassin's Creed Rogue. Z tej okazji kanał Candyland przygotował porównanie graficzne oryginału z nową wersją na PS4 i PS4 Pro. Doczekaliśmy się również pierwszych recenzji tytułu.

Powrót na północny Atlantyk

Zgodnie z zapowiedzią ze stycznia tego roku, dziś na PlayStation 4 oraz Xboksie One debiutuje Assassin's Creed Rogue Remastered, czyli odświeżona wersja jednej ze starszych odsłon popularnej serii od firmy Ubisoft, która pierwotnie pojawiła się w 2014 roku (lub w 2015, jeśli mówimy o wersji na PC). Tytuł ten jest wyjątkowy, gdyż pozwala spojrzeć na odwieczny konflikt między Asasynami i Templariuszami z perspektywy strony, którą zawsze w cyklu zwalczaliśmy. Dlatego warto się tej produkcji przyjrzeć, jeśli dotąd tego nie zrobiliśmy, a przygotowane przez studio Ubisoft Sofia ulepszone wydanie gry może być doskonałym pretekstem. Zachęcać może również cena, gdyż Assassin's Creed Rogue Remastered można dostać już za około 104 złote, czyli dużo mniej, niż nowe produkcje na PlayStation 4 oraz Xboksie One.

W Assassin’s Creed Rogue nie brakuje dynamicznych bitew morskich i abordaży. - Premiera Assassin's Creed Rogue Remastered - wiadomość - 2018-03-20
W Assassin’s Creed Rogue nie brakuje dynamicznych bitew morskich i abordaży.

Przy okazji premiery Assassin's Creed Rogue Remastered twórcy przygotowali specjalny zwiastun tytułu. Można go obejrzeć poniżej.

W pierwszych zapowiedziach Assassin's Creed Rogue Remastered osoby odpowiedzialne za odświeżenie tytułu obiecywały, że będzie on „błyszczał bardziej niż kiedykolwiek”. Wszystko za sprawą ulepszonych tekstur, jakości renderowania, efektów wizualnych oraz dodania wsparcia dla rozdzielczości 4K (w przypadku PlayStation 4 Pro oraz Xboksa One X, posiadacze zwykłych wersji tych konsol muszą zadowolić się 1080p). Jak to wygląda naprawdę? Na to pytanie stara się odpowiedzieć znany już naszym czytelnikom kanał Candyland, który przygotował porównania graficzne oryginału i odświeżonej edycji. Na pierwszym z poniższych filmików możecie zobaczyć komparację edycji na PC i PlayStation 4 Pro, a na drugim ukazane są różnice między Assassin's Creed Rogue na PlayStation 3, PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro. Wyniki analizy mogą być dla niektórych rozczarowujące. Oryginalne wydanie gry na komputery osobiste nie odstaje jakoś specjalnie od remastera na PlayStation 4 Pro. Wyraźne zmiany widać jedynie w większym zasięgu rysowania, ilości efektów cząsteczkowych oraz nieco lepszej jakości tekstur w odświeżonej wersji. Dużo lepiej wypada porównanie między edycjamii na PlayStation 3 i PlayStation 4. Pierwotne wydanie Assassin's Creed Rogue na konsolę Sony wypada blado niemal pod każdym względem.

Bez zdrady

Assassin's Creed Rogue Remastered przyjrzeli się również recenzenci. Ci, którzy zdążyli już wydać swoją opinię, oceniają tytuł pozytywnie, choć bez wielkiego entuzjazmu. Podkreślają oni jakość historii i głównego bohatera, Shaya Cormaca, który zdecydował się porzucić zakon Asasynów i przyłączyć do Templariuszy. Chwalą również bitwy morskie, które wciąż potrafią przynieść mnóstwo radości. Niestety, zdaniem dziennikarzy cała reszta modelu rozgrywki wydaje się już przestarzała, zwłaszcza w obliczu rewolucji w serii, jaką przyniosło Assassin's Creed Origins.

W serwisie Metacritic średnia ocen Assassin's Creed Rogue Remastered w wersji na PlayStation 4 wynosi 75/100 (na podstawie 12 recenzji).

Wybrane recenzje Assassin's Creed Rogue Remastered