Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 stycznia 2018, 12:51

autor: Aquma

Donald Trump ogłasza dostarczenie Norwegii myśliwców istniejących tylko w Call of Duty

Mówiąc o dostarczaniu uzbrojenia, w ramach polityki obronnej w Skandynawii, prezydent USA Donald Trump omyłkowo wymienił fikcyjny myśliwiec F-52, który pojawił się w futurystycznym Call of Duty: Advanced Warfare.

Myśliwce z Call of Duty: Advanced Warfare podobno lecą do Norwegii. - Donald Trump ogłasza dostarczenie Norwegii myśliwców istniejących tylko w Call of Duty - wiadomość - 2018-01-12
Myśliwce z Call of Duty: Advanced Warfare podobno lecą do Norwegii.

Obecny prezydent Stanów Zjednoczonych – Donald Trump – jest znany z różnego rodzaju wpadek (choć, tak uczciwie, przytrafiają się one też wielu innym politykom, zarówno krajowym, jak i zagranicznym). Dla przykładu, jakiś czas temu przypadkiem powołał do życia „Nambię” - fikcyjny kraj afrykański. Tym razem jednak przytrafiła mu się gafa o tyle zabawna, że związana ze światem gier. Przywódca USA ogłosił mianowicie, że jego kraj dostarczył Norwegii myśliwce, które istnieją wyłącznie w Call of Duty: Advanced Warfare.

W listopadzie zaczęliśmy dostarczać Norwegii pierwsze myśliwce F-52 i F-35 – powiedział Donald Trump 10 stycznia, przy okazji wizyty norweskiej premier, Erny Solberg.

Wspomniany F-52 to myśliwiec, którym w CoD: AW mogliśmy się przelecieć na Bliskim Wschodzie, w misji Throttle. Oto jak prezentuje się w akcji:

Możliwości jest kilka: albo o czymś nie wiemy i Stany Zjednoczone zaczęły sprzedawać w Europie supertajny myśliwiec (może też się załapiemy?), albo POTUS (ang. President Of The United States) należy do zagorzałych fanów Call of Duty: Advanced Warfare, albo też… to zwykła wpadka, powiązana z pojawieniem się liczby 52 w innej części przemówienia. Niestety, najprawdopodobniej najbliższa prawdy jest wersja ostatnia, ale kto wie, może znany przecież z miłości do Internetu – a w szczególności Twittera – polityk rzeczywiście zarywa nocki przy Xboksie (bo przecież nie, tfu, azjatyckim PS4, bądźmy poważni)?

Przypominamy, że Call of Duty: Advanced Warfare to dobrze oceniana strzelanka, która pojawiła się na rynku 4 listopada 2014 roku, w wersjach na PC, PS3, PS4, Xboksa 360 oraz Xboksa One.

  1. Recenzja gry Call of Duty: Advanced Warfare – CoD wkracza w przyszłość
  2. Call of Duty: Advanced Warfare – kompendium wiedzy