Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2018, 12:57

autor: Góral

Zapowiedziano Dakar 18 na Xbox One, PlayStation 4 i PC

Studio Bigmoon Entertainment i firma Deep Silver pracują nad grą rajdową z otwartym światem Dakar 18. Tytuł ukaże się w tym roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Dakar 18 na papierze wygląda obiecująco. - Zapowiedziano Dakar 18 na Xbox One, PlayStation 4 i PC - wiadomość - 2018-01-12
Dakar 18 na papierze wygląda obiecująco.
Dakar 18 w skrócie:
  • gra rajdowa na konsole XOne i PS4 oraz PC-ty;
  • ma to być realistyczna symulacja z jednym z największych otwartych światów w tego typu produkcjach;
  • pracuje nad nią zespół Bigmoon Entertainment;
  • premiera odbędzie się w tym roku.

Firma Deep Silver zapowiedziała grę Dakar 18 na konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Niestety przy okazji nie podzielono się zbyt wieloma szczegółami. W opublikowanym komunikacie ujawniono tylko garść ogólników. Ma to być realistyczna symulacja słynnego rajdu, w której pojawi się szereg zróżnicowanych pojazdów podzielonych na pięć kategorii – od quadów, przez motory aż po ciężarówki. Zabawa odbywać będzie się w trybach single oraz multiplayer (online i offline). Oczywiście nie zabraknie najważniejszych zespołów, kierowcom mają towarzyszyć piloci, a wisienką na torcie będzie jeden z największych otwartych światów w grach motoryzacyjnych oraz „oszałamiająca grafika”.

Nad Dakar 18 pracuje niezbyt znana ekipa Bigmoon Entertainment z Portugalii, która ma na koncie takie tytuły jak Trapped Dead: Lockdown czy Demons Age. Firma nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w grach motoryzacyjnych, choć pomagała innym deweloperom m.in. przy takich projektach jak FlatOut 4: Total Insanity i WRC 5. Czy dzięki temu uda jej się samodzielnie zrobić porządne wyścigi? Zobaczymy.

Premiera Dakar 18 została zaplanowana na bieżący rok, ale dokładnego terminu nie znamy.

  1. Oficjalna strona gry Dakar 18