Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2018, 11:36

Nowe Mortal Kombat w produkcji?

Prosty tweet jednego z ojców serii Mortal Kombat, Eda Boona, wywołał lawinę spekulacji, że studio NetherRealm pracuje nad kolejną odsłoną tego cyklu.

Od premiery Mortal Kombat X minęły trzy lata. - Nowe Mortal Kombat w produkcji? - wiadomość - 2018-05-13
Od premiery Mortal Kombat X minęły trzy lata.

Możliwe, że wkrótce czeka nas zapowiedź kolejnej odsłony bijatykowego cyklu Mortal Kombat. Źródłem tych spekulacji jest jeden z ojców marki, czyli Ed Boon. Na Twitterze fan studia NetherRealm stwierdził, że fajnie byłoby, gdyby w tym roku Injustice 2 otrzymało kolejne DLC z nowymi postaciami. Boon odpisał mu „You know what ELSE would be kool…?” (czyli „Wiesz, co jeszcze byłoby fajne...?”).

Literówka w ostatnim słownie („kool” zamiast „cool”) wywołała spekulacje, że studio NetherRealm szykuje się do zapowiedzi kolejnej odsłony cyklu Mortal Kombat. Zastępowanie „c” literą „k” jest bowiem tradycją tej marki, obejmującą zarówno sam tytuł serii, jak i materiały promocyjne.

Ed Boon za dobrze zna fanów cyklu, aby nie zdawać sobie sprawy, jakie wyciągną oni wnioski z takiego tweeta. Fakt, że pojawił się on teraz, raptem miesiąc przed targami E3, sugeruje, że podczas tej imprezy autorzy mogą oficjalnie ujawnić nowe Mortal Kombat.

Przypomnijmy, że ostatnią odsłoną cyklu jest Mortal Kombat X z 2015 r. Produkcja okazała się dużym sukcesem, sprzedając się w pięciu milionach egzemplarzy w ciągu pierwszych sześciu miesięcy na rynku. Gra rok później doczekała się rozszerzonej edycji, zatytułowanej Mortal Kombat XL.

W zeszłym roku studio NetherRealm wypuściło mordobicie Injustice 2. Patrząc do dokonaniach zespołu w ostatnich latach, spodziewamy się, że tej jesieni otrzymamy ulepszone wydanie tego projektu. Tym samym jeśli nowe Mortal Kombat naprawdę znajduje się w produkcji, to na premierę poczekamy zapewne do 2019 roku.

  1. Oficjalna strona cyklu Mortal Kombat
  2. Recenzja gry Mortal Kombat X - słynny smok dostał lekkiej zadyszki