Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2018, 12:55

autor: Adrian Werner

Resident Evil 2 z bogatą europejską edycją kolekcjonerską

Firma Capcom ujawniła skład europejskiej edycji kolekcjonerskiej gry Resident Evil 2. Jest ona zarówno bogatsza, jak i droższa niż analogiczne amerykańskie wydanie specjalne.

Europejska edycja kolekcjonerska będzie wystawna. - Resident Evil 2 z bogatą europejską edycją kolekcjonerską - wiadomość - 2018-08-17
Europejska edycja kolekcjonerska będzie wystawna.

Jedną z najciekawszych gier ujawnionych podczas tegorocznej edycji targów E3 okazał się Resident Evil 2, czyli remake kultowego survival-horroru firmy Capcom. W zeszłym miesiącu poznaliśmy zawartość amerykańskiej edycji kolekcjonerskiej, a teraz dowiedzieliśmy się, co wydawca przygotował dla graczy w Europie.

Europejska edycja kolekcjonerska Resident Evil 2 zaoferuje:

 1. Pełną wersję gry.
 2. Kartę z kodami na DLC oferujące dodatkowe uzbrojenie i skórki.
 3. Steelbook.
 4. Kolekcjonerskie pudełko.
 5. 30-centymetrową figurkę Leona Kennedy’ego.
 6. Artbook.
 7. Płytę CD z soundtrackiem.
 8. Plakat.
 9. Zestaw czterech kluczy należących do wydziału policji Raccoon City.
 10. Przypinkę.

Europejska edycja kolekcjonerska zaoferuje więc wszystko to, co amerykańska, plus dodatkowo klucze, przypinkę, soundtrack na płycie oraz steelbook.

Wydawca nie podał na razie ceny europejskiej edycji kolekcjonerskim, ale w brytyjskim sklepie Game jest to 229,99 funtów, czyli ok. 1100 złotych. Sporo, ale kwota ta blednie w porównaniu z szykowaną jedynie na rynek japoński edycją specjalną, której zakup uszczupli oszczędności fanów o ok. 3,4 tysiące zł. W zamian nabywcy otrzymają m.in. klawiaturę do komputera stylizowaną na starą maszynę do pisania.

Ponadto w Europie i USA szykowana jest promocja, w ramach której złożenie pre-ordera, zarówno na edycję kolekcjonerską, jak i standardową, zapewni DLC oferujące dodatkowe uzbrojenie.

Przypomnijmy na koniec, że Resident Evil 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja trafi do sprzedaży 25 stycznia przyszłego roku.

 1. Strona oficjalna gry