Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2018, 13:11

W Prison Simulator wcielimy się w klawisza cwaniaka

Wydawca PlayWay prezentuje kolejny „dziwny symulator”. Tym razem zespół Baked Games przygotował zapowiedź Prison Simulator, w którym wcielimy się w więziennego strażnika. Bohater sam traktuje zasady z przymrużeniem oka, a rozgrywka polega na balansowaniu między zadowoleniem administracji a wykonywaniem drobnych zleceń dla osadzonych.

Pałka to jedno z podstawowych narzędzi „negocjacji” z więźniami. - W Prison Simulator wcielimy się w klawisza cwaniaka - wiadomość - 2018-08-17
Pałka to jedno z podstawowych narzędzi „negocjacji” z więźniami.
Prison Simulator w skrócie:
  1. Deweloper gry: Baked Games;
  2. Wydawca: PlayWay;
  3. Gatunek: symulacja;
  4. Platforma: PC;
  5. Data premiery: 14 lutego 2019 r.

Ostatnim trendem średniej wielkości gier wydają się nietypowe symulacje różnorodnych zajęć. Niegdysiejsze „zdroworozsądkowe” serie Farming Simulator i Truck Simulator to już za mało, a producenci zaczynają coraz bardziej rozszerzać definicję symulatora (przykładem czego może być np. PC Building Simulator). Ostatnimi czasy nieco dziwne gry tego typu wydaje firma PlayWay.

Po Car Mechanic Simulator, symulatorze budowlańca House Flipper i zapowiedzi Symulatora Menela przyszła pora na wejście w rolę więziennego strażnika z Prison Simulator. Gra ma ukazać się 14 lutego 2019 roku. Tytuł autorstwa rodzimego studia Baked Games z Czeladzi niestety nie wydaje się w tym momencie obsługiwać języka polskiego.

Podczas nalotu znajdujemy i rekwirujemy kontrabandę. - W Prison Simulator wcielimy się w klawisza cwaniaka - wiadomość - 2018-08-17
Podczas nalotu znajdujemy i rekwirujemy kontrabandę.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w więziennika, któremu do upragnionego awansu i wyjścia z zapadłego więzienia w Nebrasce pozostało zaledwie 30 dni. Jak wiadomo, praca funkcjonariusza SW to ciężki kawałek chleba, administracja wymaga od niego spełniania coraz to bardziej wymagających obowiązków (przyjęcia „świeżaków”, obchody, przeszukiwanie cel, pacyfikacja, monitoring), a więźniowie nie darzą go zbytnim szacunkiem. Nasz bohater nie aspiruje też bynajmniej do miana nietykalnego, więc przy drobnych układach może nieco „dopomóc” odsiadującym długie wyroki osadzonym, przykładowo przemycając dla nich drobne przedmioty, papierosy, czy przymykając od czasu do czasu oko.

Kluczem rozgrywki jest więc balansowanie zachcianek obu stron bez wylecenia z pracy (przez zaniedbywanie zadań czy zbytnią „polubowność” z aresztantami), lecz trzymanie swoich „owieczek” zbyt krótko także może się skończyć tragicznie, np. niespodziewanym śrubokrętem w plecach. Autorzy obiecują sporą dowolność w trakcie każdej gry oraz przygotowują dla graczy dwa tryby – kampanię oraz grę dowolną.

Nieco zaskakujący wydaje się ton powyższego trailera produkcji, w którym widać gęste pacyfikacje drewnianą pałą, kręcenie amatorskiej taśmy porno bez wiedzy osadzonego, traktowanie współpracującego więźnia paralizatorem oraz egzekucję na krześle elektrycznym. Charakter materiału wydaje się ździebko bezceremonialny. Na oficjalnej stronie Steam podane zostały dodatkowo minimalne wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. Procesor: Intel CPU Core i3 lub analogiczny AMD
  2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 560 lub AMD Radeon R7-260X
  3. Pamięć: 4 GB RAM
  4. System operacyjny: Windows 7
  1. Oficjalna strona zespołu Baked Games