Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Prison Simulator (PC)
OkładkaPrison Simulator (PC)

Prison Simulator PC

Prison Simulator jest grą symulacyjną, w której wcielamy się w funkcjonariusza Służby Więziennej na miesiąc przed upragnionym awansem. Bohater musi wykonywać coraz bardziej skomplikowane zadania w zakładzie karnym, balansując oceny administracji oraz zadowolenie osadzonych.

Symulacje | FPP | więzienne | polskie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Prison Simulator Premiera PC

listopad2021

Steam

listopad2021

producent: Baked Games wydawca: PlayWay Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Prison Simulator

Postal 4: No Regerts

Bum Simulator

Prison Architect

Prison Simulator jest drugą grą na komputery osobiste autorstwa polskiego studia Baked Games. Zespół z Czeladzi zajmował się początkowo aplikacjami mobilnymi, choć stopniowo zaczął oferować coraz bardziej skomplikowane produkcje.

Fabuła

W Prison Simulator przywdziewamy uniform strażnika więziennego, któremu do awansu „za biurko” pozostało jedynie 30 dni przykładnej służby w zakładzie karnym w Nebrasce. Ostatni miesiąc wydaje jednak się wyjątkowo długi, a administracja wciska naszemu bohaterowi coraz bardziej wymagające zadania, jednocześnie wymagając ich wykonania co do joty pod groźbą zwolnienia. Wypłata niestety jest głęboko niewystarczająca, a więźniowie też są przecież ludźmi, którym należy się od czasu do czasu sekretna „paczka od mamy” lub polubowne przymknięcie oka na niezgodne z regulaminem zachowanie. Stałość posady i poziom niebezpieczeństwa obchodu bezpośrednio zależą zaś od naszych układów z szefostwem oraz osadzonymi.

Mechanika

Grę zaliczyć można do grona nietypowych symulatorów. Każdego dnia miesiąca funkcjonariuszowi SW zlecane są coraz trudniejsze zadania, które musi spełnić – od zwykłego obchodu korytarzy, poprzez przeszukania cel w poszukiwaniu zakazanych przedmiotów, przyjmowanie nowych więźniów, utrzymywanie porządku, tłumienie zamieszek, nadzorowanie odwiedzin aż po wykonywanie egzekucji na krześle elektrycznym. Spełnianie ich jest wymagane do dalszego postępu, gdyż niezadowolenie przełożonych może zaowocować naszym bezrobociem oraz końcem gry.

Jednocześnie nasz bohater nie jest zbytnim świętoszkiem i powinien utrzymywać dobre relacje z aresztantami. Odsiadująca długie wyroki grypserka chętnie zapłaci bowiem za dostarczenie w ich ręce drobnych przedmiotów, papierosów czy inne „nieoficjalne” przysługi (możemy też „łapać haki” i szantażować naszych podopiecznych). Jeśli jednak będziemy trzymać nasze owieczki zbyt krótko, to takie podejście może się dla nas skończyć katastrofą. Podstawową mechaniką jest więc balansowanie satysfakcji z naszych usług przez obie strony.

Twórcy proponują dwa tryby rozgrywki – fabularyzowany, w którym wykonujemy zlecone zadania przez miesiąc, oraz dowolny, gdzie nie jesteśmy ograniczeni obowiązkami czy limitem czasowym.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Prison Simulator: 16+

Prison Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki GeForce GTX 560/ Radeon R7-260X
  • 4 GB HDD
  • Windows 7