Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Bum Simulator (PC)

Bum Simulator PC

Bum Simulator to opracowana z myślą o pecetach symulacja, w humorystyczny sposób odtwarzająca życie menela. Akcja toczy się w świecie o otwartej strukturze, a rozgrywka koncentruje się na przetrwaniu, w czym pomaga bogaty wybór różnorodnych aktywności i misji.

Symulacje | FPP | humorystyczne | polskie | indie

PC Windows
Okładka Bum Simulator (PC)

producent: Ragged Games

wydawca: PlayWay

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15września2020

Zapisy do testów

Rejestracja do technicznej bety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsvClum23vwaZD9lEC3FsDiyLqhqFi7Ga-wyImjZTx9XIB8w/viewform

marzec2021

wczesny dostęp

2022

2022

Steam

Bum Simulator to wydana na platformę PC humorystyczna gra symulacyjna, pozwalająca zakosztować życia współczesnego menela. Projekt opracowało studio Ragged Games, a wydała firma PlayWay.

Fabuła:

W grze wcielamy się w mieszkańca jednego z amerykańskich miast, który pewnego dnia traci wszystko i ląduje na ulicy.

Produkcja oferuje dużą swobodę kształtowania dalszych losów bohatera. Możemy zaakceptować swój los i nauczyć się żyć jak menel lub też podjąć próbę znalezienia pracy i zemszczenia się na tych, którzy doprowadzili nas do takiej sytuacji. Pojawia się nawet możliwość stania się lokalną legendą.

Mechanika

Pomimo obecności słowa „symulator” w tytule, wydany na PC Bum Simulator nie ma nic wspólnego z realizmem. Autorzy opracowali zabawny zręcznościowy sandbox, który z przymrużeniem oka podchodzi do tematyki życia menela.

W grze wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Świat ma otwartą strukturę, oferując nam pełną swobodę eksploracji, a lokacje są gęsto zapełnione ciekawymi postaciami oraz aktywnościami do wyboru. Podczas zabawy koncentrujemy się przede wszystkim na przetrwaniu, w czym pomagają nam liczne moce specjalne bumelanta. Możliwe jest także m.in. żebranie, zbieranie puszek, składanie schronień z kartonów, tresowanie gołębi oraz odkrycie sekretów alchemii alkoholu.

Wszystko to ma mocno komediową formę. Dzięki temu podczas kampanii możemy np. rozwiązać tajemnicę szczuroludzi mieszkających w kanałach.

Kwestie techniczne

Gra wykonana została w pełnym 3D, a rozgrywkę uatrakcyjnia rozbudowany silnik fizyczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bum Simulator

16+

Wymagania sprzętowe Bum Simulator

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki GeForce GTX 660 2GB
  • 28 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
Bum Simulator - PlayWay zapowiada symulator menela
Bum Simulator - PlayWay zapowiada symulator menela

wiadomość9 maja 2018

Firma PlayWay i studio Alleyway Games zapowiedziały Bum Simulator, czyli grę, w której wcielimy się w bezdomnego menela próbującego przetrwać w jednym z amerykańskich miast.