Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Priest Simulator (PC)

Priest Simulator PC

Priest Simulator to humorystyczna gra symulacyjna, w której gracz wciela się w duchownego. Typowy dzień członka kleru to m.in. wygłaszanie kazań, odprawianie egzorcyzmów, udzielanie sakramentów za opłatą i szeroko rozumiana walka ze złem.

Symulacje | FPP | humorystyczne | elementy przygodowe | polskie | indie | religijne

PC Windows
Okładka Priest Simulator (PC)

Polskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2019

2019

Steam

Priest Simulator to drugi projekt żywieckiego zespołu Delirma po wykorzystującym podobne motywy Priest (by uniknąć pomyłek, twórcy zdecydowali się na zmianę tytułu tej pierwszej gry na Faither). Wydawcą jest zaś firma Ultimate Games, dość blisko związana z wydającym inne „dziwne symulatory” koncernem PlayWay.

Fabuła

Szczątkowa fabuła opowiada o losach księdza prowadzącego prowincjonalną parafię. Wyznaczone graczowi zadania prowadzą go przez codzienne sprawunki „najbardziej uprzywilejowanej osoby w całej wsi”. Nasza postać nie jest zbytnim świętoszkiem – często zdarzają mu się zachowania, które klerowi niezbyt przystoją i lepiej, by uszły uwadze biskupa. Jakby tego było mało, duchowny posiada całkiem realne nadprzyrodzone moce, których używać może zarówno do walki z Szatanem, jak i do wkurzania wiernych.

Mechanika

Pierwszoosobowy Priest Simulator zaliczyć można do grona absurdalnych symulatorów, czyli gier-parodii, usiłujących odwzorowywać coraz bardziej awangardowe zawody i istnienia (por. Goat Simulator). Tytuł daje nam do dyspozycji niezbyt wielki otwarty świat z paroma kluczowymi lokacjami, a kompozycja rozgrywki przypominać może nieco Postal 2.

Mechaniki gry oparte są na różnorodnych aktywnościach przygotowanych dla tytułowego klechy. Może on odprawiać msze dla okolicznej ludności (często po kilku „głębszych”), udzielać sakramentów (za odpowiedniej grubości kopertę), chodzić po kolędzie (zawijając pod sutannę wszystko to, co nie jest przybite gwoździami), zbierać datki na modernizacje kościoła (np. nową gorzelnię na zakrystii), odprawiać egzorcyzmy (wykrzykując „ene due rike fake”), niszczyć sekty, walczyć na supermoce z Szatanem albo innymi księżmi, zaopatrywać się w lepsze części do samochodu lub rozszerzać arsenał broni „do walki z demonami” (kupując np. miotacz ognia).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Priest Simulator

16+

Wymagania sprzętowe Priest Simulator

PC Windows

Rekomendowane: Intel Dual Core 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/ Radeon RX 580, 10 GB HDD, Windows 7/8/10 (64-bit)
Minimalne: Intel Dual Core 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/ Radeon RX 460, 10 GB HDD, Windows 7/8/10 (64-bit)

Priest Simulator - szykuje się interaktywny Kler?
Priest Simulator - szykuje się interaktywny Kler?

wiadomość17 października 2018

Na platformie Steam pojawiła się zapowiedź symulatora księdza, który nie wylewa za kołnierz i chętnie przyjmuje dodatkowe koperty. Priest Simulator od polskiego studia Delirma zaszczyci nas audiencją dopiero w 2020 roku, bo wcześniej deweloperzy muszą zakończyć pracę nad inną grą, zatytułowaną... Priest.