Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2018, 14:22

Generation Zero - zwiastun z rozgrywką z projektu autorów serii Just Cause

W sieci pojawił się nowy materiał wideo z gry Generation Zero, czyli pierwszoosobowej strzelanki z otwartym światem, nad którą pracuje studio Avalanche. Filmik daje pierwszą prawdziwą okazję, aby zobaczyć, jak będzie prezentowała się rozgrywka w tym tytule.

Na grę poczekamy do przyszłego roku. - Generation Zero - zwiastun z rozgrywką z projektu autorów serii Just Cause - wiadomość - 2018-08-17
Na grę poczekamy do przyszłego roku.
GENERATION ZERO W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Avalanche Studios
  2. Wydawca: THQ Nordic
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery: 2019 r.

W czerwcu zapowiedziano Generation Zero, czyli kooperacyjną strzelankę autorstwa znanego z serii Just Cause studia Avalanche. Udostępniono wtedy intrygujący zwiastun, ale choć składał się on ze scenek wygenerowanych przez silnik gry, to oferował jedynie kilka sekund rozgrywki. Teraz otrzymaliśmy nowy materiał wideo, który daje znacznie lepsze pojęcie o tym, jak tytuł będzie prezentował się w akcji.

Filmik trwa ponad trzy minuty i jego zadaniem jest zaprezentowanie podstawowych mechanizmów rozgrywki. Przypomnijmy, że Generation Zero przeniesie nas do alternatywnej wersji Szwecji z końcówki lat 80-tych ubiegłego wieku. Gracze pokierują nastolatkami, którzy po weekendowym pobycie na wyspie powracają do rodzimego miasteczka, aby odkryć, że wszyscy mieszkańcy przepadli bez śladu, a co gorsza, teren przejęły we władanie mordercze maszyny.

Generation Zero zaoferuje obszerne możliwości konfiguracji naszego bohatera. Choć całość projektowana jest głównie pod kątem rozgrywek kooperacyjnych dla czterech osób, możliwa również będzie samotna zabawa. Akcja toczyć się będzie w świecie o otwartej strukturze. Gracze zmuszeni zostaną do przeczesywania mapy w poszukiwaniu surowców i przedmiotów przydatnych do przetrwania.

Autorzy obiecują dużą różnorodność mechanicznych wrogów. Większość z nich posiadać będzie modularne ciała, pozwalając nam np. zniszczyć ich pancerze czy uszkodzić konkretne podzespoły, co wpłynie na zachowanie robotów. Aby przetrwać konieczne będzie stosowanie taktyk partyzanckich i wykorzystywanie elementów otoczenia do tworzenia pułapek i zasadzek.

Co ciekawe, ruchami maszyn rządzić będzie symulacja. Gra ma stale monitorować położenie wszystkich robotów w świecie, przez co jeśli np. uciekniemy w trakcie walki, to często nawet kilka dni później będziemy mogli spotkać tego samego przeciwnika, na którego ciele zobaczymy ślady poprzedniej bitwy.

Generation Zero zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona gry