Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2018, 18:40

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Far Cry 5: Zombie atakują – pierwszy zwiastun i data premiery DLC

Poznaliśmy datę premiery trzeciego dodatku do Fra Cry'a 5, w którym walczymy z krwiożerczymi zombie i innymi fantastycznymi monstrami. Rozszerzenie ukaże się pod koniec tego miesiąca. Ubisoft opublikował także pierwszy zwiastun DLC z fragmentami rozgrywki.

Firma Ubisoft przedstawiła pierwszy zwiastun oraz datę premiery trzeciego i ostatniego dodatku do Far Cry 5, który wchodzi w skład przepustki sezonowej. Rozszerzenie zatytułowane Far Cry 5: Zombie atakują zadebiutuje 28 sierpnia i zostanie udostępnione równocześnie na komputerach PC, a także konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Podobnie jak dwa pozostałe wydane już dodatki – Mroczne godziny i Uwięzieni na Marsie, Far Cry 5: Zombie atakują zaoferuje nam zupełnie nową przygodę, niezwiązaną bezpośrednio z główną kampanią produkcji. Jak wskazuje na to tytuł, w trakcie zabawy walczyć będziemy z hordami zombie. Zamiast względnie realistycznego postapokaliptycznego uniwersum, znanego z dziesiątek gier z nieumarłymi, gracze rzuceni zostaną jednak do szalonego świata stworzonego w wyobraźni producentów filmowych. Twórcy przygotowali w sumie siedem odrębnych scenariuszy/misji, w humorystyczny sposób korzystających ze schematów horroru i kina grozy. Jak w przypadku poprzednich DLC, możemy spodziewać się także unikalnych mechanik rozgrywki oraz nowego uzbrojenia i przeciwników.

Miejmy nadzieję, że w ostatnim planowanym dodatku Ubisoft rozwinie nieco skrzydła. Recenzje Mrocznych godzin oraz Uwięzionych na Marsie nie były bowiem najlepsze. Rozszerzenia spotkały się z dość chłodnym przyjęciem fanów i, mimo prób producenta, nie zbliżyły się one jakością do tego, co oferował np. wydany w 2013 roku Far Cry 3: Blood Dragon.

  1. Far Cry 5 – kompendium wiedzy
  2. Oficjalna strona Far Cry 5