Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2017, 11:18

autor: Góral

Far Cry 5 - szczegóły na temat trybu co-op

Poznaliśmy szczegóły związane z trybem współpracy w grze Far Cry 5. Dodatkowo firma Ubisoft opublikowała zwiastun prezentujący tę opcję.

Łoś Superktoś w Far Cry 5. - Far Cry 5 - szczegóły na temat trybu co-op - wiadomość - 2017-10-31
Łoś Superktoś w Far Cry 5.

Ubisoft podzielił się szczegółami na temat trybu współpracy w strzelance Far Cry 5, a przy okazji opublikował nowy zwiastun, prezentujący co-op. Rozgrywka ze znajomymi będzie dostępna w całej kampanii, z wyjątkiem samouczka. Oznacza to, że wszystkie misje i zadania poboczne będziecie mogli wykonać wraz ze znajomym z listy (deweloperzy zrezygnowali ze zwykłego matchmakingu, dobierającego nam losowego kompana).

Hostem ma być osoba zapraszająca znajomego, który będzie grał jako gość. System ten sprawia, że postępy świata, czyli zaliczenie danej misji z kampanii czy zadania pobocznego, zapisane zostaną wyłącznie u hosta. Osoba towarzysząca zatrzyma tylko zdobyte doświadczenie, przedmioty znajdujące się w ekwipunku czy pieniądze. Host ma także kilka innych uprawnień – tylko on może wynajmować spluwy do wynajęcia, rozpoczynać zadania czy włączać bratobójczy ogień.

Far Cry 5 w skrócie:
  • strzelanka FPP na konsole XOne i PS4 oraz PC-ty;
  • ukaże się 27 lutego 2018 roku;
  • zaoferuje tryb co-op dostępny w całej kampanii.

Warto jeszcze przypomnieć, że do zabawy w trybie współpracy na konsolach Xbox One i PlayStation 4 wymagane będą subskrypcje Xbox Live Gold i PlayStation Plus, choć to nie jest żadnym zaskoczeniem, gdyż takie są zasady na tych urządzeniach dla wszystkich gier. Jeszcze jedno – jeżeli wolicie grać sami, to nie ma problemu, gdyż produkcja ma pozwalać na całkowite wyłączenie co-opa.

Premiera gry Far Cry 5 została zaplanowana na 27 lutego 2018 roku. Tytuł doczeka się wartej ponad 700 zł edycji kolekcjonerskiej, zawierającej m.in. 42 cm statuetkę z Nickiem Ryem i psem Boomerem. Niestety nie będzie ona dostępna w Polsce, ale zamiast tego otrzymamy dwie inne edycje – Hope County Edition i Father Edition, o których przeczytacie tutaj.