Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2017, 12:04

autor: Aquma

Zobacz wartą przeszło 700 zł edycję kolekcjonerską Far Cry 5

Ubisoft zaprezentował bogate wydania kolekcjonerskie gry Far Cry 5. Tzw. Resistance Edition można nabyć na terenie USA, wyłącznie za pośrednictwem sieci GameStop. W Polsce dostępne są edycje Hope County oraz nieco skromniejsze wydanie Father.

Edycja Resistance to prawdziwa gratka dla fanów serii - Zobacz wartą przeszło 700 zł edycję kolekcjonerską Far Cry 5 - wiadomość - 2017-10-20
Edycja Resistance to prawdziwa gratka dla fanów serii

Ubisoft pochwalił się edycjami kolekcjonerskimi Far Cry 5, przy czym mowa tu nie o jednym, ale trzech wydaniach. Tzw. Resistance Edition jest dostępna wyłącznie w USA, za pośrednictwem sieci Gamestop. Na pozostałe rynki – w tym także polski – przeznaczono wydanie Hope County (hrabstwo Hope w Montanie to miejsce, w którym rozgrywa się akcja gry) oraz nieco tańszą i skromniejszą edycję Father (Ojciec).

Resistance Edition

W skład tego wydania gry wchodzi mierząca 42 cm statuetka sojusznika postaci gracza – Nicka Rye – który stoi ze swoim aportującym broń psem Boomerem, za plecami mając amerykańską flagę. Resistance Edition zawiera także bandanę w barwach narodowych USA, plakietkę do przyczepiania na ubranie, utrzymujący temperaturę pokrowiec na kubek, kilka pocztówek oraz oczywiście samą grę w wersji Steelbook Gold (w metalowym opakowaniu) i ozdobne, kartonowe opakowanie sporych rozmiarów. Posiadacze tego wydania otrzymają także przepustkę sezonową oraz dostęp do specjalnego DLC Doomsday Prepper, na które składają się broń, skórki dla samochodu i ubranie.

Tak skomponowaną edycję wyceniono na 199 dolarów, czyli ok. 712 zł. Warto przy tym jednak podkreślić, że w Polsce będzie można ją zdobyć tylko poprzez import lub za pośrednictwem serwisów aukcyjnych, na których na pewno pojawi się co najmniej kilka sztuk – to zaś oznacza, że rzeczywista cena będzie jeszcze wyższa.

Hope County Edition

Jeśli nie masz ochoty bawić się w ściąganie gry zza granicy, a mimo to chciałbyś ustawić na swojej półce wydanie kolekcjonerskie Far Cry 5, nie musisz rozpaczać. Właśnie z myślą o Tobie Ubisoft przygotował dostępne m.in. w Polsce, bogate wydanie Hope County. W jego skład wchodzą: ścieżka dźwiękowa do gry, dwustronna mapa hrabstwa Hope, limitowane opakowanie kolekcjonerskie, Far Cry 5 w wersji Steelbook Gold oraz… wysokie na 45 cm trofeum, w postaci czaszki jelenia (nie martwcie się – jest wykonane z żywicy!). Podobnie jak w przypadku Resistance Edition, wydanie to zapewnia dostęp do przepustki sezonowej oraz specjalnego DLC – Digital Deluxe Pack – w którego w skład wchodzą pojazdy i bronie.

Hope County Edition można zamówić za pośrednictwem uPlay shop, oficjalnego sklepu Ubisoftu, w cenie 669,90 zł.

Hope County Edition to najbogatsze, oficjalnie dostępne w Polsce, wydanie kolekcjonerskie Far Cry 5 - Zobacz wartą przeszło 700 zł edycję kolekcjonerską Far Cry 5 - wiadomość - 2017-10-20
Hope County Edition to najbogatsze, oficjalnie dostępne w Polsce, wydanie kolekcjonerskie Far Cry 5

Father Edition

Drugie dostępne na polskim rynku wydanie kolekcjonerskie Far Cry 5 jest nieco skromniejsze. Podobnie jak w przypadku Hope County Edition w skład Father Edition wchodzą ścieżka dźwiękowa z gry, steelbook, ozdobne pudełko oraz mapa. Imponujące trofeum jest tu jednak zastąpione figurką lidera kultu Brama Edenu – Josepha Seeda (mierzy ok. 31 cm). Gracze, którzy zdecydują się na zakup Father Edition nie otrzymają przepustki sezonowej, a jedynie wymienioną wyżej zawartość DLC Digital Deluxe Pack.

Far Cry 5 w wersji Father Edition jest dostępny w sklepie uPlay Shop w cenie 439,90 zł.

Edycja Father – skromniejsza, ale wciąż imponująca - Zobacz wartą przeszło 700 zł edycję kolekcjonerską Far Cry 5 - wiadomość - 2017-10-20
Edycja Father – skromniejsza, ale wciąż imponująca

Przypominamy, że piąta część serii Far Cry zadebiutuje na PS4, Xboksie One i PC 27 lutego 2018 roku. Wersje kolekcjonerskie są dostępne na wszystkich platformach.

  1. Far Cry 5 – kompendium
  2. Graliśmy w Far Cry 5 – tu nie będzie rewolucji