Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2017, 11:34

autor: Movis

Wieści ze świata (Sid Meier's Civilization VI, Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom) 20/10/2017

Dziś piszemy o debiucie jesiennej aktualizacji oraz DLC z Khmerami i Indonezją do strategii Sid Meier's Civilization VI, a także o braku edycji gry Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom na Xboksa One. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sid Meier's Civilization VI – premiera jesiennej aktualizacji, Indonezji oraz Khmerów

W ostatnich dniach dochodzi do prawdziwej ofensywy marki Sid Meier's Civilization. Jeśli Was to ominęło – Złotą Edycję Sid Meier's Civilization III zgarniecie zupełnie za darmo jeszcze przez nieco ponad 24 godziny. Oprócz tej miłej niespodzianki studio Firaxis wzięło się także za najnowszą grę w serii – Sid Meier's Civilization VI. Wczoraj miała bowiem miejsce jednoczesna premiera darmowej aktualizacji jesiennej oraz kolejnej paczki DLC, zawierającej Indonezję i nację Khmerów.

Dja Gitardża już wie, że wygrała. - Wieści ze świata (Sid Meier's Civilization VI, Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom) 20/10/2017 - wiadomość - 2017-10-20
Dja Gitardża już wie, że wygrała.

O nieodpłatnej aktualizacji informowaliśmy już wcześniej, dlatego przypominamy jedynie, że w jej centrum znalazły się fundamentalne zmiany systemu religii, w tym nowe panteony, wierzenia, jednostki religijne i modernizacja walki o wyznawców. Co ciekawe, udostępnione w tym samym czasie płatne rozszerzenie dodało do gry cywilizacje będące mocnymi kandydatami do „boskiego” zwycięstwa – akurat by przetestować wprowadzone nowinki. Przyjrzyjmy się im więc nieco bliżej.

Zacznijmy od Khmerów – wyspiarskiego narodu, dowodzonego przez kambodżańskiego króla Dżajawarmana VII. Lud znany z buddyjskich wierzeń posiada umiejętność „Wielkie baraje”, która sprawia, że wybudowane w okolicach akweduktów farmy produkują dodatkową żywność, a same drogi wodne wytwarzają bonusową wiarę i udogodnienia. Władca może zaś przejąć sąsiadujące tereny, zapewnić swoim podwładnym obszary mieszkalne oraz dodatkową żywność, jeśli wybuduje dzielnice świątynne na brzegach rzek. Unikalnym budynkiem jest zapewniający miejsce na relikwię Prasat, a gracz może prowadzić działania wojenne za pomocą Domrey – mocniejszych od zwykłych katapult balist, zamontowanych na grzbietach słoni. Są one w stanie strzelać i ruszać się w tej samej rundzie.

Drugą z dodanych cywilizacji jest Indonezja, na czele której stanęła królowa regentka Dja Gitardża. Umiejętność „Wielka Nusantara” pozwala dzielnicom miast na korzystanie z premii sąsiedzkich, jeśli znajdują się nieopodal heksów wybrzeży. Wojownicza przywódczyni Majapahitów przyznaje zaś umieszczonym na brzegach mórz i oceanów miastom premię do religii, niskie ceny zakupu statków za punkty wiary oraz okrętowanie i wyokrętowanie misjonarzy bez utraty możliwości ruchu. Unikalne ulepszenie to zapewniający obszary mieszkalne, produkcję i żywność Kampung (trzeba go jednak umieścić przy łodziach rybackich). Zamiast fregaty w dokach znajdziemy malezyjską dżonkę – szybką jednostkę morską, dającą okolicznym statkom dodatkowe ruchy oraz zyskującą premię do siły bojowej podczas walki w formacji.

DLC Khmer and Indonesia Civilization & Scenario Pack zawiera także skupiony na religii scenariusz „Droga do nirwany”, nowy cud natury – Zatokę Ha Long – oraz powracający z poprzednich edycji religijny cud świata Angkor Wat. Koszt pakietu to 9 euro (ok. 38 zł) i jest on już dostępny w systemie dystrybucji Steam.

Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom bez planów edycji na Xboksa One

Spokojnie Evan, nie ma co się stresować. - Wieści ze świata (Sid Meier's Civilization VI, Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom) 20/10/2017 - wiadomość - 2017-10-20
Spokojnie Evan, nie ma co się stresować.

Choć wydawca Bandai Namco skupia się obecnie na prezentacji bajkowego świata Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom, uznał też za odpowiednie rozwiać krążące wokół gry plotki na temat ewentualnej wersji gry na konsolę Xbox One. W odpowiedzi na zapytanie serwisu Gematsu przedstawiciel firmy zaprzeczył, że w planach wydawniczych znalazła się jakakolwiek edycja tytułu na konsolę Microsoftu. Taki rozwój wydarzeń nie powinien nikogo specjalnie zdziwić. Deweloper Level 5 w podobny sposób ominął Xboksa 360 przy premierze pierwszego Ni No Kuni. Co więcej, w swojej dziewiętnastoletniej historii tylko raz zajmował się projektem na sprzęt MS. Była to anulowana produkcja MMORPG True Fantasy Live Online, jeszcze na oryginalnego Xboxa. Plotka głosi, że to właśnie ten niedokończony produkt stał się kością niezgody między firmami, które nie śpieszą się zanadto do ponownej współpracy.

Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom ma ukazać się 19 stycznia 2018 roku na PlayStation 4 i PC.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: