Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2019, 17:30

autor: "Vergil"

Resident Evil 2 – powstał mod z widokiem FPP

Komputerowi gracze mogą pobrać fanowską modyfikację do gry Resident Evil 2, która umożliwia przełączenie się na widok FPP. Poza tym mod pozwala na manipulację polem widzenia oraz wyłączenie efektu przyciemnionych rogów ekranu.

Resident Evil VII: Biohazard udowodnił, że widok FPP świetnie sprawdza się w tej serii. W wydanym niedawno remake'u kultowej drugiej odsłony cyklu, zatytułowanym po prostu Resident Evil 2, firma Capcom postanowiła jednak ukazać akcję zza pleców bohaterów, niczym w częściach od „czwórki” do „szóstki”. Pecetowi gracze, którzy mimo to chcieliby spojrzeć na opanowany przez żywe trupy posterunek w Raccoon City oczami Leona S. Kennedy'ego i spółki, mogą pobrać fanowską modyfikację autorstwa moddera o pseudonimie PrayDog, która wprowadza taką funkcjonalność. Chętni na jej sprawdzenie powinni udać się pod ten adres. Warto przy tym zaznaczyć, że prace nad nią wciąż trwają, a dostępna obecnie wersja nie jest ostateczna.

Jak możecie się przekonać, oglądając powyższy materiał wideo, funkcjonalność owego moda nie ogranicza się wyłącznie do zmiany perspektywy. Twórca umożliwia bowiem również modyfikację pola widzenia oraz wyłączenie efektu winietowania, przez który obraz w rogach ekranu jest wyraźnie ciemniejszy.

Zmiana perspektywy na pierwszoosobową pozwala przede wszystkim przyjrzeć się z bliska elementom otoczenia, a także animacjom ruchów rąk bohaterów czy dzierżonym przez nich przedmiotom. Poza tym widok FPP potęguje wrażenia towarzyszące starciom z zombiakami, które nagle znajdują się niebezpiecznie „blisko” nas.

Oglądając akcję z perspektywy pierwszej osoby, możemy spojrzeć przeciwnikom w oczy. - Resident Evil 2 – powstał mod z widokiem FPP - wiadomość - 2019-02-05
Oglądając akcję z perspektywy pierwszej osoby, możemy spojrzeć przeciwnikom w oczy.

Przypomnijmy, że Resident Evil 2 zadebiutował na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One 25 stycznia; nad Wisłą gra otrzymała kinową lokalizację. Tytuł zebrał wysokie noty, a do sklepów trafiły ponad trzy miliony egzemplarzy, toteż firma Capcom może teraz spokojnie snuć plany związane z dalszym rozwojem serii. Już po czterech dniach od premiery omawianej produkcji stało się jasne, że Resident Evil 3 również ma szansę doczekać się gruntownego odświeżenia, o ile taka będzie wola fanów. Niedługo później światło dzienne ujrzały natomiast przecieki, według których w terminarzu Japończyków na najbliższe lata znajduje się zarówno remake Resident Evil 3: Nemesis, jak i pełnoprawna ósma część serii.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Resident Evil 2
  2. Recenzja gry Resident Evil 2 – więcej niż remake
  3. Resident Evil 2 – poradnik do gry